Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek kollégiumba,...

Ha felvesznek kollégiumba, akkor muszáj odamennem?

Figyelt kérdés

A Szegedi Egyetemre vettek fel, első éves hallgató vagyok. Megpályáztam a kollégiumot, viszont miután már beadtam az űrlapot, találtam egy nagyon jó albérletet. Nagy valószínűséggel nem kapnám meg a kollégiumot, de ha mégis megkapnám, muszáj lenne odamennem? Nem lehetne valahogy érvényteleníteni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 7. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Igen, muszáj, különben Éles elméjű elviszi apádat feketekőszenet fejteni téged meg kaptárban zárnak...


Nyilván nem muszáj, egyrészt nem a kommunizmusban élsz másrészt pedig te vagy a felelős a saját életedért, nincs olyan hogy muszáj. Döntések vannak és a vele járó következmények. Ha találtál jibb lehetőséget és vállalod a kockázatot akkor hajrá, de ha októberben utcára rak a főbérlő akkor már úszott a kollégium, nyilván nem fog befogadni max a következő pályázási időszakban.

2023. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtisztább, ha most szólsz nekik (felhívod őket vagy írsz egy mailt), hogy tekintsék tárgytalannak a jelentkezésedet. Ha ezt nem teszed meg, akkor legalább akkor szólj nekik, amikor küldik az értesítőt, hogy felvettek. Különben szeptemberben ott állnak majd, számítanak rád, te nem mész, és ezért valaki, akinek szüksége lenne a helyre, nem kapja meg, mert te b@sztál szólni.

Amúgy nem kötelező ott laknod, ha felvettek, de tisztességtelen nem szólni nekik.

2023. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk Debrecenben úgy van,hogyha felvesznek akkor utána meg is kell erősíteni hogy továbbra is fenntartod,hogy szeretnél kollégiumba menni. Aki nem teszi meg mert pl talált jó albérletet vagy bármi más okból annak törlik a jelentkezésését és egy várólistás hallgató kerül a helyére. Nem tudom,hogy Szegeden hogy működik.
2023. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Nyilván szólnék, nem csak úgy ott hagynám az egészet. Arra voltam csak kíváncsi, hogy ilyet lehet-e.

2023. aug. 8. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!