Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE ÁJK évfolyamdolgozat?...

ELTE ÁJK évfolyamdolgozat? (Jogász, nappali)

Figyelt kérdés

Elolvastam az általános tájékoztatót, de maradtak kérdéseim.

- Az ajánlott tanterv a 3. szemesztert jelöli meg az első ÉD felvételére. Ez reális? Csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert pl. a faktok és diffek kapcsán azt hallottam felsőbbévesektől, hogy nem igazán jó az ajánlott tanterv javaslata.


- Azt tudom, hogy az első ÉD teljesítése előfeltétele a másodiknak, de téma szempontjából épülniük kell egymásra? Illetve a szakdolgozatnak épülnie kell majd az évfolyamdolgozatokra? Amennyiben nem, mennyire jellemző, hogy valaki homlokegyenest más témákat, esetleg egy másik tanszéket választ?


Bocsi a hülye kérdésekért, de sehol nem kaptam egyértelmű választ és ez egyre jobban aggaszt. Olyat is hallottam, hogy az évfolyamdolgozaton csak túl kell esni, nem nagy dolog, de olyat is, hogy nagyon fontos és nagyon jól meg kell fontolni az egészet. Az utóbbi állítás eléggé ijesztő számomra, mert úgy érzem, még nincs elég rálátásom a dolgokra, és nem tudnék most kiválasztani egy olyan témát, amivel biztosan szívesen foglalkoznék a későbbiekben is. Nem akarok abba a csapdába esni, hogy túl sokáig húzom az évfolyamdolgozatok megírását, de attól is félek, hogy harmadik félévben túl elhamarkodott lenne. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, nagyon sokat segítene, ha megosztaná.



2023. aug. 14. 01:00
 1/1 anonim ***** válasza:
68%

"Az ajánlott tanterv a 3. szemesztert jelöli meg az első ÉD felvételére. Ez reális?"


Igen, a legtöbben ekkor írják az elsőt. De nem muszáj, írhatod később is.


"téma szempontjából épülniük kell egymásra? Illetve a szakdolgozatnak épülnie kell majd az évfolyamdolgozatokra? Amennyiben nem, mennyire jellemző, hogy valaki homlokegyenest más témákat, esetleg egy másik tanszéket választ?"


Nem kell, nincs ilyen feltétel, írhatod teljesen más témákban is, viszont nagyban megkönnyíted a dolgod, ha nagyjából azonos témában próbálsz elmélyedni, amelyet továbbviszel a diplomamunkádra is, így ott már nem kell az egészet a nulláról felépíteni. Ezt a döntést meghagyja neked az egyetem.


"Olyat is hallottam, hogy az évfolyamdolgozaton csak túl kell esni, nem nagy dolog,"


Ne vedd persze félvállról, de kb. így van. Jellemzően az oktatók sem veszik túl komolyan, részletes értékelést sem fogsz kapni rá jó eséllyel, csak egy jegyet végül a Neptunban. Mindig szoktak lenni, akik csak egy hetet, vagy néhány napot szánnak az egészre, de olyanok is, akiknek többször sikerül konzultálniuk az oktatóval és nagyobb figyelmet fordítanak rá. Inkább ezutóbbi az ajánlott, ezzel készülsz a diplomamunkára is.

2023. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!