Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási technikákat...

Milyen tanulási technikákat ajánlanátok, hogy célszerű szerintetek tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, villamosmérnökire járok, egy elég neves egyetemen. Eddig 3 félévet voltam az egyetemen összesen, ebből az 1. félévben 2 tárgyból, a 2. félévben 1 tárgyból (ugyanabból amiből az 1. félévben) buktam meg.

Most a 3. félév volt az első amikor minden tárgyam meglett és közel 4-es átlagom lett.

Szeretném már csúszás nélkül elvégezni az egyetemet, hogy a maradék 5 félévben ne bukjak meg semmiből.


Milyen tippeket ajánlanátok, hogy érdemes tanulni? Akár alapvető dolgokat is írhattok.

Középiskolában magolós típus voltam, ezt már nagyjából elhagytam.


Jelenleg úgy tanulok, hogy az előadásokat megtanulom, nagyjából megértem, majd a gyakorlati feladatokat és a régi zh példákat oldogatom.


Előadásokra azonban nem nagyon szoktam járni, mert ott helyben semmit nem értek, egyszerűen nem tudok figyelni.


Mit ajánlatok?


2023. aug. 22. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Megfogom a lényeget, melyik az a neves egyetem, ahol 2022. februárban indult villamosmérnök szak keresztféléven? Mert ugye csak így lehet három féléved, de a felni szt csak mesteren indult.

És ugye az kizárt, hogy csak neked egy passzív félév után indítottak 22 februárban első féléves órákat...


Nem értem, minek a kamu körítés, simán bevallhatod, hogy most kezded és tanács kell. Pláne, ha van mögötted egy négyes eredményű félév...

2023. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
BME, szeptember 4.-én kezdődik a félév, még 2021-ben volt az 1. felév, azóta volt passzív félévem is
2023. aug. 22. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Oké, de hogyan folytatod most a negyedik félévvel, ha most mindenki más páratlan féléves? 😂
2023. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. félév - őszi félév (2021/2022/1)

2. félév - tavaszi félév (2021/2022/2)

3. félév - passzív (2022/2023/1)

4. félév - tavaszi félév (2022/2023/2), ez volt most

5. félév - őszi félév (2023/2024/1), ez lesz szeptembertől

2023. aug. 22. 16:25
 5/6 A kérdező kommentje:
2023. aug. 22. 17:04
 6/6 A kérdező kommentje:

Látszik felesleges volt a kérdés, mert még a szövegértés sem megy sok embernek.

Mindegy, tudom a többségnek még érettségijük sincs, inkább csinálom tovább ahogy eddig, ha már 3 félévet megcsináltam akkor a maradék is menni fog.

Nektek meg sok sikert az érettségihez :)

2023. aug. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!