Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki egyedül...

Hogyan kezdjek neki egyedül az emelt kémiának?

Figyelt kérdés

Már érettségiztem, de nem biosz/kémia emelteztem, és most szeretném elkezdeni, mert rájöttem hogy ez az irány érdekelne.

A kémiával kezdeném, mivel az nehezebb. Esetleg valami tanfolyamot tudnátok ajánlani, ahol a 0-ról, az alapoknál kezdik? Mert egyeül nyilván nem érteném meg a számolásokat/összefüggéseket.



2023. szept. 2. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából című kiadványát tudom ajánlani. A nulláról el tudod vele kezdeni teljesen önállóan a felkészülést, mert minden feladathoz nem csak a végeredményt, de teljes levelezést is mellékel. Az elméleti részre én anno a Mozaik kiadó kiadványait lapozgattam, ami elég teljeskörűen leír mindent, ami az emelt szintű érettségi anyaga, de nem tudom, hogy ma éppen mi a leginkább ajánlott a célra. Felkészítőkről nincs tapasztalatom, de azt tudom, hogy pl. a Semmelweis szokott szervezni a felvételizőknek.
2023. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
[link] Szerintem ez nagyon jó, teljesen nulláról van és magadnak osztod be az időt, mert videók vannak felvéve és azokat nézed meg saját tempóba. Villányinak is van azt hiszem felkészítője.
2023. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen nulláról én Lénárt Gergő kurzusait ajánlom, ő tényleg nagyon részletesen, az alapoktól kezdve magyaráz el mindent és nála szerettem meg a kémiát.


(Én a biokemonlinet próbáltam először, de alapok nélkül ott az összefüggéseket nem értettem meg, szóval szerintem az inkább azoknak jó, akik faktosok voltak suliban és csak egy kis rásegítésre van szükségük.)

2023. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utánanéztem mindennek. Azt elfelejtettem írni, hogy az online órák nekem nem igazán váltak be, főleg az ilyen nehezebb, magyarázósabb tantárgyaknál.

A budapesti reáltanodát néztem még, de elég borsos árai vannak. Arról van esetleg tapasztalata valakinek?

2023. szept. 2. 21:21
 5/8 Bornemissza Klára ***** válasza:
52%
1.Töltsd le a követelményeket, dolgozd ki az elméleti anyagot! 2. Az ötösöm lesz kémiából könyv alapján először értsd meg a kidolgozott feladat menetét, majd próbáld megoldani a hasonlókat, s csak a végén lesd meg a megoldást. 3. Oldd meg az elmúlt 10 év emeltes érettségi feladatlapjait, s itt is csak a végén ellenőrizd magad a javítókulccsal. Megjelent a szóbeli érettségire való felkészítéshez egy könyv, a címe sajnos nem jut eszembe, na és van még egy nem tudom hány 100 kísérlet leírása, mert arra is szükséged lesz.Nem tudsz találni valakit, akivel együtt tanulhatnál, vagy legalább konzultálhatnál? Könnyebb lenne a felkészülés. Ja, és arra készülj, ez napi 8-10 óra kemény munka.
2023. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Én a biokemonline-val 85%-ot írtam. Szerintem nagyon jó, de kicsit nehézkesebb lehet, hogy magad tanulsz leginkább, nem pedig “élőben” egy tanárral, ahol vissza tudsz kérdezni.
2023. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért vannak lettek lepontozva a válaszok?
2023. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le
2023. szept. 9. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!