Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Körübelül mikor derül ki a...

Körübelül mikor derül ki a végleges órarend az egyetemen?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok és alapvetően kollégista. Eddig úgy volt, hogy hétfőn elég lesz visszamennem a koliba és szerdán már jövök is haza de folyamatosan változik az órarendem. Ez körülbelül mikor fog "beállni" az eredeti állapotára?


Ez egy másik kérdés...esetleg azt tudjátok hogy honnan lehet azt tudni hogy valamelyik tárgyra nem jutok be? Több helyen is olvastam , hogy van olyan, hogy túl sokan jelentkeztek egy adott órára. Az én szakomon 15 vagyunk elsőévesek. Ilyenkor is fenn áll az a lehetőség hogy nem tudok felvenni egy tárgyat?

Lehet hülye kérdéseim vannak, ezt nézzétek el de még bele kell szoknom ebbe az új rendszerbe



2023. szept. 4. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Az első oktatási hétre ki kell, hogy derüljön. Azt, hogy nem jutsz be egy tárgyra, onnan tudod, hogy a neptunban nem tudsz rá feljelentkezni, mert látni fogod, hogy betelt a létszám. Ez csak nagy számú szakokon szokott előfordulni, de ott is elvileg lehet bővítést kérni.
2023. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyfelvétel után. Első 1-2 héten még tudsz le-fel venni tárgyakat.
2023. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha még rangsoros jelentkezés van, ott pirossal kellene írnia a várólistán levők nevét. Ha már nincs, akkor mindenki, akinek ott van a neve a listában bent van. Ezután a versenyes jelentkezésnél még lehet, hogy valaki leadja és te felveszed. Vagy bővítést kérni.


"Az én szakomon 15 vagyunk elsőévesek."


Nem tudom, melyik szak, de előfordulhat, hogy két/három csoportra vagytok osztva és nem abba kerülsz be, amelyikbe szeretnél.

2023. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-s voltam, nálunk a félév kezdete után még két hétig tartott a tárgyfelvétel, szóval csak utána volt 100 százalékos az órarend.


Ami a másik kérdést illeti, szerintem nem igazán fordulhat elő, hogy egy kötelezően elsős tárgyra nem kerülsz be. Ha nem kötelező vagy nem első évben kötelező, Szegeden előszeretettel csinálták azt, hogy behívtak mindenkit első órára, és akkor ott válogattak, hogy ki jut be. :') Remélem, te jobban jársz!

2023. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!