Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon zavar a tanárom viselke...

Nagyon zavar a tanárom viselkedése, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a magyarokon kívül szinte minden népet lenéz és ezt az órán is hirdeti. Ha békeszeretőek akkor gyávák, ha sokat háborúskodnak, akkor agresszívek. Szerinte minden szomszédos ország meghamisítja a történelmet, de amit a magyarok állítanak, arra mindig van bizonyíték. Nekem ez gyanús, hogy nem így van, még akkor is ha ő a töritanár én meg csak egy diák. Biztos van igazság abban, amit mond, de az, hogy mindenki hazudik rajtunk kívül nem túl hihető nekem. Egy osztrák politikus egyszer azt merte állítani, hogy az országuknak nincs túl hosszú történelme, mivel csak rövid ideje van független Ausztria. (Vagy valami ilyesmit mondott, nem vagyok túl járatos ebben a témában.)Erre mindenki fel volt háborodva, hogy ilyet mondott az országára, a tanárom meg lenézte az osztrákokat, amiért képtelenek tudomásul venni a tényeket. De mi lenne akkor, ha egy magyar politikus azt mondaná, hogy idejöttünk a Kárpát-medencébe, leigáztuk az itt élő népeket, majd kiraboltuk a szomszéd országokat? A tanárom is fel lenne ezen háborodva, szerintem jogosan, még ha ez is az igazság. Engem ez a viselkedés zavar, de nem tudom, mit tehetnék ellene Meg nem mondhatom neki, hiszen az ilyen emberek nem a másik véleményének elfogadásáról ismertek, a hatalom meg az ő kezében van. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. jan. 1. 20:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én csak annyit mondok, hogy mások véleményét nem tudod megváltoztatni! Hiába van esetleg Neked igazad! Minden ember más, más véleménnyel, értékrenddel! Megértem, ha zavar, de igazából nem tudsz mit tenni! Ő azt gondolja, Te meg ezt. Ez így van rendjén.
2009. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de szerintem tartsa meg magának, ne próbáljon másokat megtéríteni, ez nem a tanár feladata.
2009. jan. 1. 20:46
 3/13 anonim válasza:
94%
Hát a tanárok között van néhány súlyos eset. Nekem is voltak/vannak olyan tanáraim, akiknek vannak olyan tulajdonságaik, amelyeket én elítélek. Szerintem a legokosabb ha nem csinálsz semmit, mert aztán ha rád száll, annak csak kárát látod. Az nem gond, ha esetleg te vagy az egyik kiemelkedő szószólóa az osztálynak, viszont tudni kell kezelni ezt a posztot, és amint mondtam, legjobb ha eltűröd, hiszen sok stikkes tanárod lesz még.
2009. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Te milyen nemzetiségű vagy?

Amúgy a tanárod meg igazat beszél, csak az a baj, hogy csak a legkevesebb történelemtanár meri ezt megtenni. Állami szinten hamisítják a történelmünket, és etetnek minket a hülyeségekkel, hogy kisebbségben érezzük magunkat a saját hazánkban.

2009. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

a tanárod alkalmatlan a munkájára, mert órán a saját véleményét tanítja. egyébként valszeg paranoiás, és súlyosan frusztrált.

(A csalódott, fruztrált emberek hibáztatnak mindig másokat, keresnek bűnbakot.)

Ha nem tudod valahogy megváltoztatni a tanárod személyét (más kérni, stb, de gondolom ez nejéz), akkor szerintem felesleges vele vitába keveredni, felhívni magadra a figyelmet, de ugyanakkor alkalomadtán letagadi se szabad a rosszallásodat. Másrészt viszont bőven jó arra, hogy egy életre megtanuld, milyen káros tud lenni az ilyen viselkedés, mint a tanárodé :)

*robin*

2009. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Vagy ne törődj azzal amit mond.....a szó elszáll....


Vagy törődj, de akkor rendesen....tényleg. :) !

Ne azzal amit mond, hanem azzal, ahogy tényleg volt a történelem....azaz nézz utána mindannak, amiben bizonytalan vagy.

Tegyük fel, hogy tanárodnak van igaza....ha nem nézel utána, akkor ez benned mindíg bizonytalan lesz....mert nem hiszel neki. (mert ugye ez az egyik gond?)

Tegyük fel, hogy nincs igaza....ezt is csak akkor tudod, meg ha te magad deríted ki az igazságot....és ha sikerül...akkor a tanár szeme elé állíthatod, ez az, amivel megtudod változtatni a véleményét (bizonyítékokkal).


Akarsz-e történész lenni? vagy "csak" belekóstolni :) ezt kérdezd meg magadtól! szerintem :)


A vélemények világán aratott győzelem...maximum annyit jelentene önmagában..hogy nem a tanárod véleménye lenne az uralkodó, hanem a tiéd.....az se jobb....csak annyival, hogy az nem téged bosszantana.

A biztos tudásra viszont midenki vevő, akkor is ha előfordul, hogy mást beszélnek időnként az emberek.


Hajrá! :)

2009. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
gyanítom a tanárod erősen nacionalista szellemű..de az nagyon jó, h.te ilyen reálisan látod a dolgokat..maradj is ilyen, és ne hagyd magad befolyásolni,mindig közelítsd több szemszögből a dolgokat..te csinálod jól...főleg feleléseknél,órai munkánál viszont baj lehet ha ennek az embernek próbálod előadni a te egyéni gondolataidat....tapasztalataim szerint az ilyen emberek nem meggyőzhetők.elképzelhető,hogy "bosszút" áll rajtad esetleg rossz jegyekkel...esetleg próbálj más tanárhoz fordulni,igazgatóhoz,bár ez is necces....talán a legjobb ha órán pártatlan maradsz,nem vitatkozol a tanárral,de te összerakod magadnak a saját álláspontodat.szóval a lényeg:> mert önállóan gondolkodni!!
2009. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó mondat az lett volna: Merj önállóan gondolkodni-az előző válaszoló-
2009. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem leszek népszerű de a tanárod azt csinálja ami a dolga...

olyasmiket mond ami téged felkavar, és gondolkodásra ösztönöz. A főiskola, egyetem már nem az a hely ahol készen kapjuk a tényeket, az "igazságot" és vissza kell szajkózni. Bár ott is van törzsanyag, amit feketén fehéren meg kell tanulni de sok egyébb ösztönző, inspiráló hatás is éri a diákokat. A középiskola is jobb lenne, ha olvasó, gondolkodó embereket nevelne.

Ez nem jelenti, hogy egyet értek a tanároddal, de szívesen vitatkoznék, beszélgetnék vele mert egy-egy másfajta nézőpontról való vitatkozás segít a saját begyöpösödött meggyőződéseink feloldásában.

Mit tehetsz?

Gondolkozok, beszélgetsz. Sőt, vitatkozol.

Állj ki a saját véleményedért, gondolataidért vállalva, hogy le leszel osztályozva esetleg e miatt. De a vitához legyél felkészült! Az nem elég ellenérv, hogy "Engem ez a viselkedés zavar":)

Ha középiskolás vagy és a tanárnak valóban szélsőséges megnyilvánulásai vannak (rsszista, nacionalista) akkor a szüleid szóvá tehetik az igazgatónál. Te pedig az osztályfőnöködnél.

2009. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
hát szerintem meg a tanár pont nem a dolgát végzi,hiszem épphogy nem gondolkodásra ösztönöz,mérlegelve különböző álláspontokat,lehetőségeket.ehelyett mereven ragaszkodik egy nézethez,amit ő jónak vall.szóval pont az ellenkezőjére sarkallja a diákokat mint kéne...nem önálló gondolkodásra,hanem egy kizárólagos igazságnak gondolt vélemény elfogadására...-a 6.válaszoló voltam-
2009. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!