Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?

Mennyire nehéz az érettségi?

Figyelt kérdés
Általános iskolában eléggé elhanyagoltam a tanulást, amit most már bánok. Nem akarok kifogásokat keresni, de egészen 18 éves koromig mindennapos családi viták voltak, így teljesen magamba voltam fordulva és nem érdekelt semmi, így a tanulás sem. Hegesztő szakmát végeztem el, és hegeszteni nem is hegesztek rosszul, már amennyit az iskolában meg lehetett tanulni, de inkább a mérésekhez és előkészületekhez nincs türelmem, mert miliméter pontosságra kell dolgozni, és matekból mindig is nagyon rossz voltam. 20 éves vagyok, és jelenleg nem keresek rosszul az adómentesség miatt, de már most érzem hogy én nem akarok egész életemben ilyen betanított munkát végezni, mert ennél egy fokkal többre tartom magam.A tanárok is mindig mondták, hogy ha egy kicsit tanulnék akkor simán lehetnék egy 4-es tanuló.Muszáj dolgoznom mert muszáj eltartanom magam, így mindenképp csak esti iskola jöhet szóba. Érettséginek van értelme egyáltalán 20 évesen? Egyetemre úgy se tudnék menni szerintem utána, mert vagy nem vennének fel, vagy szerintem azt már nem tudnám elvégezni, és ott is csak távoktatás jöhetne szóba. Szóval egy sima érettségivel mennyire lennék beljebb? Vagy inkább érdemesebb egy olyan szakmát elvégezni, amivel később lehet maszekolni vagy egy egyéni vállalkozást indítani? Valami építőiparira gondoltam. Vagy már az is késő?
2023. szept. 18. 02:25
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Többet érsz egy szakmával. Csak egy sor képzésnél alapfeltétel az ér.
2023. szept. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


ezek a tanfolyamok jók valamire? ezek hivatalos okj bizonyítványt adnak, amivel el lehet menni dolgozni, vagy később vállalkozást alapítani? Vagy ezek csak egy előképzettséget adnak ezekhez a szakmákoz?

2023. szept. 18. 03:24
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy ezek a felnőttképzésben megszerezhető szakmák hogy működnek? Pl a klíma szerelésben is nagy pénz van, és arra is van tanfolyam. De az egyenlő azzal amit az iskolában meg lehet szerezni? Kapok egy rendes bizonyítványt? Vagy csak egy lapot amivel nem megyek semmire?


[link]

2023. szept. 18. 03:31
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem mész egyetemre tényleg tok felesleges ezzel terhelned magad. Én átszenvedtem középiskolába és most söralátétnek használom.
2023. szept. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy az érettségi ma már alap. Most csináld meg, mert később sokkal nehezebb lesz.
2023. szept. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5# írja, sajnos ez már olyan alap elvárás mint régebben a 8 általános. Sztem még ha minden kettes az is jobb mintha nincs meg.


[link]

Itt vannak a régi feladatsorok kérdező nézd meg őket.

(Bár jövőre változik, de valamennyi támpontot csak ad)

2023. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!