Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a 7. félévnek...

Mi értelme van a 7. félévnek gazdaságtudományi szakokon?

Figyelt kérdés

KM alapszakos vagyok, a 7. félévre csak a szakdolgozat és szakmai gyakorlat van a mintatantervben. Én már első félévtől dolgozok olyan helyen, amit be tudok számíttatni szakmai gyakorlatnak, és ha teszem azt, a szakdolgozatomat is elkészítem a 6. félév végére, akkor 7. félévben mi a jó eget fogok csinálni??

Van lehetőség lecsípni az utolsó félévet, és 6. félévben lediplomázni? Már csak azért is lenne jó, mert nem kéne még egy félévet fizetni, amikor nem is fognak tanítani semmit...

Vagy ha csak erősen indokolt esetben lehet, akkor milyen indok elégséges az egyetem hamarabb befejezésére?



2023. szept. 21. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme, hogy valaki nem dolgozik munka mellett. Egyébként pl. tanárszakon is így van ez kb. évtizedek óta.


A többi kérdésre TVSZ illetve Tanulmányi Osztály.

2023. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Korántsem biztos, hogy a kedvedért lesz abban a félévben záróvizsga és védés.
2023. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Igen, lehet rövidíteni. Beszélj a TO-val, általában kérelembeadással megoldható. Az indok meg pont az amit leírtál, egyedül arra kell figyelni, hogy a féléves kreditlimitbe (Debreceni Egyetemen ez pl 45 kredit) hogy fér bele a gyakorlati félév.

A 2es válaszoló figyelmébe ajánlanám, hogy záróvizsgák, védések, diplomaosztók az őszi és a tavaszi félévekben is vannak. :D

2023. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

3, nem mindenhol. Nálunk pl alapképzés 8 félév, keresztfélév nincs, és csak a tavaszi vizsgaidőszakban van zv.

Lányom hét féléves szakon tanul, náluk nincs, csak az őszi félév végén. Nem csinálod meg, vársz egy évet.

2023. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelme nem sok van, de lehet rövidíteni. TO tud válaszolni mindenre pontosan.
2023. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem kőbe vésett a 7 szemeszter, le lehet hagyni ha előbb is fel tudod venni a szakmai gyakorlatot és a szakdogát. Inkább csak nehéz heti 40 órában dolgozni (gyakorlatot általában csak így fogadják el teljes munkaidőben), mellette haladni a 30 kreditnyi tárggyal, megírni a szakdogát és készülni a záróvizsgára. Mestert levelezőn végeztem ott hiába nem kellett szakmai gyakorlat dolgoznom muszáj volt úgyhogy így nyomtam le az utolsó szemesztert, szabadidőm abban a fél évben kb nulla volt.


Alapszakon 6. és 7. szemeszter között nyáron letudtam a gyakorlatot, a 7. szemeszterben meg kényelmesen volt idő a szakdogát megírni, tételeket kidolgozni, megtanulni meg heti 20-25 órában gyakornokként dolgozni. Én így hogy próbáltam mindkettőt sokkal inkább ezt ajánlom. Ha egyszerre akarsz mindent eléggé benne van hogy aztán vmi tárgy vagy maga a záróvizsga nem sikerül és ugyanúgy maradhatsz plusz egy szemesztert.

2023. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Bahh, és lespirospacsiznak egy egyetemi szabályt. Szólok a dékánnak, hátha változtat. Bolond banda
2023. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!