Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha otthagyom az...

Mennyire gáz, ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Az otthoniak erőltették rám ezt a szakot, egyáltalán nem érdekel amit tanulok, nem is tudom magam elképzelni benne...Egyáltalán hova lehetne lépni egy érettségivel?Mennyire találnék normális munkát?
2023. szept. 30. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakról van szó? Mit tanulnál helyette?
2023. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
93%

Hát, eleve felesleges volt egy anyu által választott suliba menni. A te jövődről, a te munka lehetősègeidről van szó, anyukád csinálja, amit ő szeret érted….

Érettségivel is lehet sokra vinni, csak sokkal nehezebb. Inkább néz valami olyan sulit, aminek munka lehetősègei között el tudod magad képzelni.

Érted hiába szerette volna anyum, hogy ügyvéd legyek, amikor a mai napig ki ráz a hideg, ha jogról van szó, az elejétől a végéig utálom.

2023. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Villamosmérnökin vagyok, de soha sem vonzott a dolog...Inkabb valami pénzügyi dolgot szerettem volna tanulni, vagy esetleg villamos/ mozdonyvezető-tanfolyamot elvégezni.
2023. szept. 30. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg felesleges volt elkezdeni, ha már eleve úgy álltál hozzá, hogy kicsit sem érdekel és nem is akarsz ebben elhelyezkedni. Nem gáz, ha félbehagyod, de legyen valami terved, hogy mit akarsz csinálni utána.
2023. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdj bele egy villamosvezető tanfolyamba
2023. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy egy sima gimnáziumi érettségivel, protekció, szakma és munkatapasztalat nélkül nem könnyű elhelyezkedni, hacsak nem akarsz mondjuk egy, szalag mellett dolgozó, gyári betanított munkás lenni. S ha elhelyezkedsz, akkor sem biztos, hogy meg tudod oldani főállású munka mellett a tanulást. Nem várhatod, hogy a leendő munkáltatód alkalmazkodjon egy esti vagy levelezős képzés időbeosztásához. Úgyhogy bár az egyetemet bármikor simán otthagyhatod, ha egyáltalán nem vagy motivált (ezt az első félév végéig különösebb következmények nélkül megteheted akkor is, ha állami támogatású képzésen vagy), szerintem mégis inkább abban gondolkozz, hogy milyen más szakmát szeretnél tanulni helyette, s hogy meg tudod-e győzni a szüleidet, hogy abban támogassanak. Ha az egyetem otthagyása mellett rögtön egy alternatív jövőképpel állsz elő nekik, sokkal nagyobb lesz az esélye, hogy elfogadják a döntésedet.
2023. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz pénzügyre januárban, és járj oda szeptembertől.
2023. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!