Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 30 évesen érdemes újra kezdeni...

30 évesen érdemes újra kezdeni egy karriert???

Figyelt kérdés
Jelenleg 26 éves vagyok és azon gondolkodtam, hogy végezzek el egy új egyetemet. Mire végeznék már 30 éves lennék. Érdemes egy új karriert indítani 30 évesen?
2023. okt. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy érdemes. Csak piacképes legyen.
2023. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Persze, én 35 évesen kezdtem egyetemet. Ha nem szeretem, amit csinálok, nem szeretném még egész életemben azt csinálni, akkor muszáj mást tanulni.
2023. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én 30 évesen kezdem el az elsőt. :D
2023. okt. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Akinek 3 diplomája van, szerinted hány évesen kezdte a 3. egyetemet?


Az egyik ismerősömet 50 éves korában küldték főiskolára, hogy megtarthassa az állását.

2023. okt. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Még 40 felett is. Egy 50 éves embernek is alsó hangon 15 év munka még hátra van ha nem lesz addigra több. Neked meg még 35

. Több amennyit eddig eltel összesen. Miért ne érné meg ?

2023. okt. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanazt a karriert újrakezdeni aligha érdemes, inkább egy újat kezdeni érdemes. De hogy ehhez tényleg kell-e az az egyetem, vagy más mód jobb lehet, azt érdemes mérlegelni.

Nagyon sokan szenvednek azzal, hogy akár több diplomájuk is van, de megfelelő szakmai tapasztalatuk nincs, ezért elhelyezkedni sem tudnak.


Na meg sokan olyan szakon tanulnak, amivel aztán nem tudnak elhelyezkedni. Sok olyan szak van (nem csak egyetemeken), amik nagyon népszerűek, csak épp valós piaci kereslet nem nagyon van rá, ezért hatalmas versengés megy azok között, akik elvégzik és aztán szeretnének ezeken a területeken megélni.

Persze kövesd az álmaidat és reménykedj, hogy pont te leszel majd az, akinek mégis csak sikerül a hatalmas versenyben jobban érvényesülni másoknál. Aztán majd az idő megmutatja, hogy tényleg így van, vagy csak illúzió, mint a többieknél is.


Ha nem csak álmokat kergetni akarsz, akkor érdemes figyelembe venni a valós piaci igényeket és olyan szakmát tanulni, amire van is kereslet, lehetőleg jól megfizetik, aki benne akar dolgozni. Ez leginkább könyvelés, pénzügy, közgazdaságtan, informatika.

2023. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!