Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes vezetési tanácsadóként...

Érdemes vezetési tanácsadóként karriert kezdeni és utána egy vállalathoz elmenni vagy érdemesebb előbb egy nagy vállalatnál dolgozni és utána tanácsadóként tevékenykedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem szerintem egyértelmű. Jelenleg vezetési tanácsadó gyakornok vagyok egy tanácsadó cégnél. Tetszik a munkakör, sok lehetőség van fejlődésre, sokat tanulok és szerintem gyakornokként is megbecsülnek, fontos a munkám. Azonban mostanában azon kezdtem el gondolkozni, hogy mi lenne ha egy nagyvállalatnál kezdenék el dolgozni egy adott iparágban és utána később abban az iparágban tanácsadó lenni egy ilyen tanácsadó cégnél.


Szerintetek ez hülyeség? Ahol dolgozom ott mindkettőre van példa, van aki úgy jött ide, hogy sok évet lehúzott pl. járműiparban vagy egy közintézményben, más pedig itt kezdte a karrierjét tanácsadóként.


Most fogok végezni a BA-mmal ősszel (gazdálkodás és menedzsment szakon), szóval viszonylag még a karrierem elején vagyok 23 évesen.


2019. júl. 7. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát passz, ahol munkát kapsz jobb feltètelekkel.

Nekünk fiatal vèdőnőnk van, nincs gyereke, nagyon mosolygunk, amikor a tankönyvet mondja fel a babával kapcsolatos kèrdèsünkre. Szóval ha valaki olyanról ad tanácsot, amiben semmi tapasztalata, csak olvasta, az elèggè levágós ès hiteltelen. Szóval valakit kioktatni, aki mondjuk 200 embert irányít, nem egyszerű kezdőkènt.

2019. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, én dolgoztam vezetési tanácsadó cégnél, szerintem a meleglevegő fújás tipikus esete, ami ott van, én semmi értelmét nem láttam... el is húztam egy szoftvercéghez gyorsan.
2019. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyan akarsz tanácsot adni olyan dologban amit nem tapasztaltál meg te magad is.

Teli van a padlás hozzá nem értő motivátorokkal tanácsadókkal stb stb.

2019. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1. és 3., bocsi de úgy látszik nem tudjátok miről szól a menedzsment tanácsadás
2019. júl. 7. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, több év ipari tapasztalattal vagyunk hülyék, a gyakornok vágja a témát:)


Voltam már olyan tréningen amit évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező, később trénerré váló ember tartott és olyanon, amit olyan tartott aki gyakorlatilag nem rendelkezett releváns tapasztalattal valós környezetben, csak "tanácsadóskodott" és ég és föld...


De ezek szerint te már eldöntötted, minek a kérdés?

2019. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak tanácsadócégnél dolgotni szerintem olyan, mint a politikusok, amikor az emberekről meg a munkáról beszélnek: soha nem beszéltek földi halandóval és életükben egy percet sem töltöttek a munkaerőpiacon.


Még vezetőből sem hiteles az, akinek fogalma sincs, hogy mit csinálnak az alkalmazottai, nemhogy tanácsadóból.


Szóval szerintem végezz pár év igazi munkát, mert így totál hiteltelen leszel.

2019. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!