Melyik szakra menjek?

Figyelt kérdés

Hosszu sztori, mas oktatasi rendszerben tanulok es a lenyeg, hogy szerintetek melyik jobb dontes? (Alapkepzes)


A) Gyogypedagogia szak, mert erdekel az autizmus, de az oktatasi rendszerben nem akarnek tanítani. (Maganban inkabb, egyenileg foglalkozni autistakkal.) De ez onmagaban is egy szakma ugye.

B) Pszichologia szak, ami onmagaban semmire sem jo, ez nem szakma, csak ha tovabb megy mesterre az ember, de azt így is úgy is szeretnek.


Mesterre barmelyikrol be lehetne jutni.

A pszichologia jobban erdekel, de nyomaszt, hogy barmi tortenhet es mi van, ha valamiert nem tudnek mesterre menni, akkor a pszichologia alapkepzessel semmire sem megyek.

A gyogypedagogusnal meg felek a gyakorlattol, mert nem csak autista gyerekek vannak, hanem ertelmi fogyatekosok es kerekesszekesek stb. Nekem ez nagyon megrazo lenne.



dec. 12. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Gyógypedagógia
dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Gyógypeden nagyon nem csak autistákkal foglalkoznak, arról nem beszélve, hogy az egy nagyon gyakorlatias szakma, ott tanítanod kellene, ha a szakmában akarsz elhelyezkedni. Én inkább pszichológiára mennék a helyedben, az sokkal elméletibb.
dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
+gyógypeden tényleg a nonverbális, legsúlyosabb autistákkal foglalkoznak, akik már intézetben élnek.
dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség…gyógypedagógus normál gimiben is taníthat pl akár diszes diákokat…
dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nem tudom ki es miert pontozta le az osszes valaszt! 😕
dec. 18. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Gyógypedről sajnos nem fogsz bejutni pszicho MA-ra, mert a felvételit nem tudod teljesíteni, nincsenek meg a kellő alapozó tárgyaid.

A pszicho BA olyanra jó, hogy pszichológus mellé adminisztrátornak elmehetsz, vagy besegíthetsz nevelési tanácsadóban, de csak képzett pszichológus mellett. Viszont a pszichológián kívül minden multinál nagyon jól fest az életrajzban olyan helyen, ahol nem kell célirányos diploma. Imádják.


De hogy a kérdés lényegére is reagáljak, szerintem a kulcs az, hogy milyen szempontból érdekel az autizmus. Merthogy a két szakma a probléma más részével foglalkozik. Ezt kéne inkább eldöntened, és ez alapján egyetemre menni, mert hosszú távon ez többet segít.

dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam, mas oktatasi rendszerben tanulok=kulfold

Itt van atjarhatosag a szakok kozott. De azert koszi a valaszt.

Multiknal mar lehuztam par evet, soha tobbet.

dec. 20. 05:02
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

"vagy besegíthetsz nevelési tanácsadóban, de csak képzett pszichológus mellett"

Pedagógiai szakszolgálatnál (régi nevén nevelési tanácsadó) dolgozok. Bár elméletben működhetne, hogy egy BA-t végzett viselkedéselemző besegít valamiben, egyszerűen nincs ilyen pozíció. Vagy pszichológus pozíciót hirdetnek meg, vagy gyógypedagógust, konduktort, stb. Olyan pozíció, hogy viselkedéselemző vagy pszichológus asszisztens egyszerűen nem létezik. Elképzelhető, hogy valahol "okosban" megoldják, de amúgy a szakszolgálatoknál is igaz az, ami mindenhol máshol, hogy a pszichológia BA diploma semmire sem elég.

dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Autizmussal egyenben csak nagyon nagy tapasztalattal fogsz hitelesen lenni es szakmai elismertsegben. Auti az egy team munka, nagyon sok mindenkivel dolgozol egyutt, en is azt hittem majd az elejen hogy egyenizek:D persze van aki egyenizik, azok akik kutatok es letettek valamit az asztalra

En a bggyk-n az asd szakiranyt nagyon ajanlom, komplex, szerettem

Udv egy vegzos

jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!