Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell jó lennem...

Mennyire kell jó lennem programozásba hogy mérnökinformatikus legyek?

Figyelt kérdés
Már egy ideje eldöntöttem hogy valamelyik informatika karra akarok jelentkezni de a programozás nem a kedvencem.

#egyetem #programozás #informatika #Mérnökinformatikus #mérnökinformatika szak #informatika karok
jan. 21. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%

Mérnökinformatikus nem programozó. Nagyon alap és kevés programozói tudással is el lehet végezni az egyetemet.

BME-t kb picit jobb mint érettségi szintű programozással el lehet végezni ha például infó kom specre mész és szakdogában és szabválaknál sem választasz programozós dolgokat.


Csak pár programozós alap tantárgy van és 1-2 elméleti, de soha sem kell igazán nagyot alkotni programozás terén.

jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

11. “Mérnökinformatikus nem programozó.”


Akkor mi a franc?!

jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire kell jó lennem programozásba hogy mérnökinformatikus legyek?"

Hát, attól függ, hogy mennyi pénzt akarsz keresni, ha nem sokat, akkor lehetsz szar és állami helyen lapátolhatod a szart, ahol a főnöködnek be kell nyalni rendesen, mert haveri alapon megy minden.

Ha meg jól akarsz keresni, akkor azért kell tudni jól programozni.


"valamelyik informatika karra akarok jelentkezni de a programozás nem a kedvencem."

Nem túl előnyös, tekintve, hogy ott programozni kell, ahogy a munkahelyeden is azt kell majd.


#2

"Én úgy tudom nemcsak programozás az egész. A matekot szeretem és a fizika irány is érdekelne."

A legtöbb állás csak programozás.

Vagy nagyon specifikus helyet kell találnod, vagy kutatnod kell, ha mérnökinfó érdekel.

De egyébként pont erről szólna a villamosmérnöki, több matek, több fizika, kevesebb programozás.


#5

"Valaki tudna valami konkrétumot mondani ,hogy milyen szinten tanulják a szakon a programozást?"

Miért? Milyen szinteket ismersz?

Most mindenféle informatikai ismeret nélkül bemagolhatsz 500 sor kódot, ilyen szempontból nem kell programozást értened. Csak kérdés, hogy inkább ezzel szenvednél-e, vagy olyan dologgal foglalkoznál, amit szeretsz.


#11

"Mérnökinformatikus nem programozó"

Ebben egyetértek. Annál lényegesen több, sokkal nagyobb tudáshalmaza van egy mérnökinfósnak, mint proginfósnak. Van pár hely, ahol preferálják is a mérnökinfósokat a proginfósokkal szemben.


"BME-t kb picit jobb mint érettségi szintű programozással el lehet végezni"

Sajnos nem. Egy pár tárgy, azért ezt megszűri, ami miatt tudni kell, hogy mit csinálsz.

A BME viszonylag alacsony szintű nyelvekre helyezi a hangsúlyt, így sokkal jobban kell értened, hogy mit csinálsz, míg az ELTE a magasabb szintű nyelvekre, így az megúszósabb ilyen szempontból.


"Csak pár programozós alap tantárgy van és 1-2 elméleti"

Félévente.

Rendszerint olyan 3-4 programozási nyelvvel találkozol félévente a BME-n és kell tudnod bennük alkotni, minimum alapszinten, de 1-2 esetben komolyabb munkát is kell csinálni.

jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
Ajánlom a fizikusmérnök szakot. Van benne viszonylag sok programozás, mellette rengeteg fizika és matek. Nézd meg felvin, hátha tetszik :)
jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

13#


Tényleg nem kell érettséginél sokkal több programozói tudás.


Ja, találkozol az egész képzés alapp kb 10 nyelvel, de mindenhol alapszintű "hello world" programokat kell írni.


Hiába látod a verilogot, assemblyt, vhdl stb... Kb elég ha tudod mi az elágazás és ciklus a használatukhoz a laboron.


1. éves nagy programozós tantárgy konkrétan érettségi tanynag. 2. félév C++-al OOP tanulás és hasonló szintű házi mint első félévben. 3. félévben Java, amiben csak annyi a "nehéz", hogy swinget kell használni, de hasonlóan nagyon alap, mint az ezt megelőző 2 félév. Utána való félévben C# + Java. Lényegében szaktársakkal szórakoztok egy pici projekten, amit nagyon csúnyán össztetákolnak az emberek és tipikusan elég ha a csapatból 1-2 embernek van affinitása a programozáshoz. A c#-os tantárgynál (sznikák) meg nincs nagy házi és lényegében nagyon kevés C# ismerettel végig lehet vinni. Laborok végig vezetettek. Ha egy full kezdőt beraknának, akkor is megtudná csinálni a tantárgyat.


Egyedül a mobweb tantárgy 5. félévben az ami kötelező mindenkinek és azt lehet mondani, hogy talán nehezebb a féléves házi, de ott is laboron mindent elmondanak és konkrétan a házidat pár labor lemásolásából megtudod csinálni.


Kifejezetten nem kell érettséginél sokkal magasabb szintű programozói tudás.


Az, hogy 10 nyelven írsz elágazásokat, ciklusokat és OOP-ről tanulsz egy keveset nem nagyon haladja meg az érettségit.


Persze, embere válogatja. Ha minden házit komolyan veszel és olyan specializációra mész, olyan témalabort, önlabort és szakdolgozatot választasz, akkor elég sok dolgot lehet tanulni, de ugyan így ha nem szeretsz programozni, akkor nagyon kevés programozói tudással végig tudod vinni az egészet.


BME-n nem a programozói tantárgyat szűrik ki az embereket.

jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Oké, hogy nem vágod, hogy mi a prog1 anyaga, de legalább hülyeségeket ne beszélj akkor.

Az érettségi szintű anyag prog1 első hónap kb. Vagyis a maradék 10 hétben olyat tanulnak, ami azon már túlment.


Arról nem beszélve, hogy láthatóan a tárgyakból is vakon vagy, ezért hagytál ki egy jó párat, ahol kell programozni.

jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

16#


[link]


Itt a tananyagban mi van bőven érettségi felett.


Emlékszem, hogy én 2018-ban még olyan első féléves házit csináltam a BMEn, hogy egyszerű számok sorbarendezését 2 rendező algoritmussal oldottam meg és a console-ban lehetett választani melyik szeretnék használni.


Első félév tényleg maximálisan érettségi szint.


Prog2-ben C++-al meg valamilyen embereket eltároló nyílvántartó rendszert csináltam, ami kb egy listába eltárolt ember objektumokat.


Ha a tantárgy oldalán megnézed a házi ötleteket, akkor sok ilyen sablon semmiséget találsz.


Azokat a tantárgyakat nem nevezném programozónak, ahol Imsc pontokért lehet programozással plusz pontokat szerezni, mint például annó lehetett Fizika1-ből Pythonnal. Vagy éppen egy random laborban vezetett módon kell egy nagyon alap dolgot elvégezni, mint pl.: IT eszközök technológiája laboron, ahol vhdl-ben kellett minim feladatokat megcsinálni, de igazából a laborvezető lediktálta a választ, ha a végéig sem csináltad meg.

jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!