Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kéttannyelvű tagozaton kötelez...

Kéttannyelvű tagozaton kötelező a kéttannyelvű érettségi?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű tagozatra járok, tehát angolul tanulom a matekot és még egyéb tárgyakat. Azonban időközben változtak a terveim, és majd orvosi egyetemre szeretnék menni, ahova kell az emelt biosz és kémia. Így tehát nem szeretném megnehezíteni az érettségire való felkészülést azzal, hogy matekból angolul érettségizek, angolból kötelező emeltet teszek és még egy másik tárgyból is célnyelven érettségizek, mert ez a biosz-kémiával együtt már rengeteg. Tudja valaki, hogy az ilyen képzeseken lehet-e választani, hogy szeretném-e a kéttannyelvű érettségit és így nagy eséllyel a vele járó C1-es nyelvvizsgát vagy inkább nem?

febr. 11. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségire jelentkezés végülis független a középiskola elvégzésétől, hiszen van olyan, hogy valaki befejezi a 12. évet is, aztán viszont nem megy el az érettségire, vagy megbukik... De bármit ír itt bárki, csak azt hidd el, amit hivatalos forrásban leírva is látsz. Nem tudom, hogy azt megteheted-e pl., hogy jelentkezel magyar nyelvű matekra is meg angol nyelvűre is, aztán majd végül azt írod meg, amelyiket akkor jobbnak látod...
febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Volt kéttanosként írom, hogy nem értem a problémádat. A matekot ígyis úgyis angolul tanulod, semmi extra ráfordítást nem igényel, hogy angolul érettségizz belőle. Ha már, akkor az nagyobb gond lenne, hogy magyarul is minden szakszó pantent meglegyen. Az ötödik érettségi tárgyad meg legyen a biosz, arra úgyis készülsz az emelt miatt, a szaknyelv meg automatikusan jön az elmúlt 3 és fél éved tanulmányaiból.
febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Angol kéttanosként írok, idén érettségizek. Az emelt angol nem kötelező, abból tehetsz közepet, viszont a két tantárgyból kötelező az idegen nyelvi érettségi, nekem pl. matek és civil
febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"viszont a két tantárgyból kötelező az idegen nyelvi érettségi"

Mert különben mi lesz, ha ő mégis magyar nyelvűre jelentkezik? Az érettségire jelentkezés valami nyomtatvány kitöltését jelenti. Ki kényszeríthetné rá, hogy ott azt jelölje be, hogy ő márpedig magyar nyelvű érettségire jelentkezik? Ha azt jelöli be, mi lesz a következménye? Év végi jegyekkel a zsebében miért ne kezdhetné majd meg az érettségi vizsgát?

febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan erre a kérdésemre az igazgatóhelyettes azt válaszolta, hogy “erre jelentkeztem, jogszabály írja elő a két tanítási nyelvű képzéseken ezt az érettségit”. Szóval semmilyen választási lehetőséget nem kaptam..
febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"jogszabály írja elő a két tanítási nyelvű képzéseken ezt az érettségit"

És miért hitted el neki? És ha rosszul tud valamit?...


Szóval ki kell iratkoznia előbb erről a képzésről, hogy másféle érettségire jelentkezhessen?

De mi van, ha ő mégiscsak azt jelöli meg a jelentkezési lapon, hogy magyarul akar matekozni? Ő maga jelentkezik, nem? Vagy csak akkor, ha már nincs tanulói jogviszonya? Szóval majd ősszel már jelentkezhet magyar nyelvű matekra, mert akkor már nem lesz kéttannyelves képzéses jogviszonya (csak akkor addig nem lesz érettségije)?

febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy érettségiért felelős tanár, ő intézi ezeket, nekünk lehetőségünk sem volt választani, csak azt, hogy miből emeltezünk+plusz tárgyak amiből akarunk érettségizni. De a jogszabály amúgy “kijátszható”, emelten lehet magyarul is tenni az érettségit. Tehát ha emelt matekot tennék, mehetnék magyarul. 4 osztálytársam ment át esti gimibe most félévkor, hogy magyarul érettségizhessen matekból. És így van, a tanulói jogviszony megszűnése után már szabadon lehet magyar nyelven, csak azok nyilván elég durva költségek
febr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!