Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha diszgráfiás vagyok, mit...

Ha diszgráfiás vagyok, mit tehetek, hogy egy nyelvvizsgán figyelembe vegyék?

Figyelt kérdés

Az írásképemmel kapcsolatban kérnék véleményt, javaslatot, mivelhogy eléggé olvashatatlan. Szerencsére nem kell gyakran írnom kézzel, de ez akkor is probléma néha. A közeljövőben nyelvvizsgát szeretnék tenni ahol előfordulhat, hogy kézzel kell írnom. Talán van erre felmentés és az írásbeli részre számítógépen adnak lehetőséget. Egyébként 46 éves férfi vagyok. Mellékeltem egy képet az írásomról.


[link]


A kérdéseim:

-A kép alapján elmondható, hogy baj van az írásommal?

-Javítható valahogy?

-A javítás otthon megoldható egyedül és segítség nélkül?

-Van valami szakember aki tudna ebben segíteni?

-A nyelvvizsga írásbeli felmentéshez kell hivatalos szakvélemény?

-Ezt a szakvéleményt hol lehet szerezni?


A képen nagyjából ez lenne írva:

"A diszgráfia jelentése: írászavar. A görög disz- és a graphia szavakból áll, ahol a disz- jelentése rosszul, a graphia írás. Hasonlóan a diszlexiához, óvodás korú gyerekeknél, akik nem tudnak még írni, itt is legfeljebb csak veszélyeztetettségről beszélhetünk. A diszgráfia esetében sem feltétlenül jelenik meg az összes tünet minden esetben és itt is előfordulhat, hogy mindkét fajtája egyszerre jelenik meg egy gyerek esetében."



#diszgráfia #olvashatatlan írás
márc. 2. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki állapította meg, hogy disgrafiás vagy?

Elég csúnyán írsz, nem mondom, nem tudod tartani az egyenes vonalat, a rendezetlen íráskép nagyjából stimmel, de betűtévesztést, szó és betű kihagyást nem fedeztem fel.


Neurológushoz kellene fordulnod, aki szakpszichológushoz utal; logopédust is érdemes felkeresni. Így kaphatsz diagnózist. Annak alapján kérheted, hogy csak szóban vizsgázz.

De ha teszt kitöltéséről van szó, azt szerintem meg tudod oldani.

márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Senki nem állapította meg. Csak én gondolom, hogy formai diszgráfia lehet.


A neurológiára is beutaló kell. Tehát először háziorvos, ahol elpanaszolom milyen olvashatatlan az írásom. Ő beutal neurológiára, ahonnan tovább küldenek szakpszichológushoz, aki talán ad róla papírt. Így? És a számítógépen vizsgázást addig felejtsem el.

márc. 2. 07:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A diszgráfia nem egyenlő a csúnya írással. Ez alapján te nem fogsz szakértői papírt kapni, mert nem nincs problémád.
márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. rondán írsz, de számomra ez olvasható, bár én tanár vagyok. Viszont a vizsgán is tanárok vannak, ezt el fogják olvasni.


2. Csak abban az esetben jár bármilyen felmentés a diszgráfiával kapcsolatban, ha azt már szakértői bizottság megállapította és a szakvéleményben szerepel, hogy mi a konkrét kedvezmény (pl. nem biztos, hogy felmentenek az írás alól, vagy helyesírás értékelése alól, csak kapsz plusz időt a feladat megoldására.

márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi baj, csak ronda.
márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit tehetek, hogy ne legyen ronda, vagy legalább kevésbé?
márc. 2. 09:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold a kézírást, lassan, odafigyelve. Mást nemigen tudsz tenni.
márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyébként ez teljesen olvasható.
márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bőven olvasható, nekem az segít ha lassabban/nagyobb betűkkel írom a szöveget
márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!