Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás diszlexiával?

Nyelvtanulás diszlexiával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Személyes tapasztalatok érdekelnének. Hogy aki diszlexiával vagy diszgráfiával küzd milyen esélyei vannak /voltak a nyelvtanulás terén. Esetleg aki nyelvvizsgázott így könnyítéssel milyen volt? Sikerült a vizsga? Milyen nyelv és milyen szinten? Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. dec. 14. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól, hogy milyen fokú a diszesség, meg hogy mennyire intelligens mellette az adott diák.

Nekem volt olyan tanítványom, aki fel is volt mentve angolból, csak németre kellett bejárnia, így el is veszítettem őt szem elől, nem tudom, hogy eljutott-e a nyelvvizsgáig angolból, mindenesetre magántanára volt, csoportban semmit nem fejlődött (de mondjuk ez a hozzáállása miatt is volt, amikor meglett a papírja, nem is volt hajlandó semmire, még felolvasni egy rövidke mondatot sem...).

Meg volt olyan diákom is, aki a diszessége miatt időhosszabbításra volt jogosult, ehhez képest mind a hat év alatt mindig a legelsők között készült el minden feladattal, és meg is lett a B2 szintű nyelvvizsgája még az érettségi előtt, ráadásul úgy, hogy a karanténosdi is benne volt, amennyire csak lehetett, pedig az azért sokaknak megnehezítette a dolgát.

2022. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!