Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le lehet mondani a szóbeli...

Elon Musk kérdése:

Le lehet mondani a szóbeli felvételit?

Figyelt kérdés
Van egy középiskola, ahová mégsem szeretnék felvételt nyerni, viszont már behívtak és az időpontot is megadták. Ha csak szimplán nem megyek el abból lehet baj? Vagy lehet nekik írni, hogy mégsem akarok oda járni ezért nem megyek el a szóbeli meghallgatásra?
márc. 4. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
16+ évesen egy telefont képtelen vagy megejteni, hogy ne várjanak?
márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te nem mondhatod le! Ha már megadták az időpontot, akkor vagy elmész vagy nem. De ha nem mész el akkor oda biztos, hogy nem vesznek fel! Viszont átlagban egy középiskolába 14-15 évesen felvételiznek a gyerekek. És mivel 16 éves korig tanköteles egy gyerek. Ezért köteles vagy tovább tanulni 16 éves korodig! Tehát olyan nincs, hogy nem tanulsz tovább! Csak esetleg másik iskolába felvételizel! Egyébként ha nem mész el akkor az olyan mintha az általános iskolából igazolatlanul hiányoznál! Mivel a középiskola olyankor az általános iskola felé leigazolja hogy megjelentél a felvételin. Igy nem minősül az általános iskolából igazolatlan hiányzásnak. Szóval ha nem mész el akkor az akár igazolatlan hiányzásnak is minősülhet. Ez utóbbi persze csak feltételesen. Úgy hogy ne játszd el a lehetőségedet. Az meg hogy másik iskolába akarsz menni, tovább tanulni. Előbb keletett volna el gondolkodni.
márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt nem mondtam, hogy nem tanulnék tovább, csak azt, hogy az egyik iskolába a 4 közül amit beírtam nem lenne megfelelő közlekedés szempontjából. Az időpont amúgy holnapután lenne.
márc. 4. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
És ezt nem láttad előre? Na ne...
márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemrég költöztünk és nem gondoltam bele, hogy így majdnem kétszer annyi ídőt venne igénybe az út.
márc. 4. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukád mit gondol arról, hogy illegálisan regisztrálsz mindenféle internetes oldalakra?!?!?!?!
márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szülő nyugodtan felhívhatja az iskolát és bejelentheti, hogy az xy nevű gyermeke nem fog részt venni a szóbelin. Az iskolában akkor ezt tudomásul veszik és nem fognak várni rá. Nekem is volt olyan akkoriban, hogy meggondoltam magam, ezért felhívtuk az iskolát, hogy nem megyek.


Tudtommal a diák maga nem telefonálhat ebben az ügyben, de nem vagyok benne biztos.

márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a diák maga nem telefonálhat ebben az ügyben"

Telefonon nem tudják ellenőrizni, hogy maga a diák telefonál-e, vagy a szülő, vagy egy vadidegen...

márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!