Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Transznemű / nembináris...

Transznemű / nembináris személy köteles a szakdolgozatát a személyi igazolványában szereplő névvel benyújtani?

Figyelt kérdés

Publikálható eltérő névvel egy szakdolgozat?

Névváltoztatás előtt állok. A biológiai nemem szerinti listából választok nevet, de olyat, ami nem sztereotip módon feminin, mint a jelenlegi.

Nem biztos, hogy a szakdolgozat beadása előtt lezajlik az eljárás.

Ez a dolgozat viszont a szellemi tulajdonom lesz, és nem szívesen publikálnám olyan névvel, ami pár hónap múlva úgy is meg fog változni.

Aztán meg magyarázkodhatok össze-vissza, meg bizonyítanom kell hetven irattal, hogy én írtam.

Van olyan opció, hogy más néven nyújtom be, mint ami jelenleg a személyimben van?



márc. 13. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A saját neveden adhatod be.

Ha ez ennyire zavar, akkor várj a következő félévig a szakdolgozat beadásával. Amúgy ez a "magyarázkodhatok össze-vissza" felteszem az élet egyéb más területén is meg fog jelenni, nem tudom, miért pont a szakdolgozat az ennyire kirívó dolog. Az meg, hogy a "szellemi tulajdonod lesz"... nem akarlak elkeseríteni, mert biztos rengeteg időt, energiát öltél bele, de ha egy PhD dolgozat lenne, akkor sem kérdezné jóformán a kutya sem, hogy ki írta és miről szól, nem hiszem, hogy bárkinek is magyarázkodnia kellene emiatt.

márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
38%

Ahogy mondod, a te szellemi tulajdonod, ergo jogod van a saját neveden beadni. Én a helyedben a biztonság kedvéért közjegyzői okiratba foglaltatnám a nevemet (ezt egyébként én is megtettem), hogy szükség esetén legyen egy papír a kezemben arról, hogy miért nem az a név van rajta, ami a hivatalos papírjaimon. [link]

Nem ismerem amúgy a jogi szabályozást, ezért érdemes lehet a Háttér Társaságot is megkérdezni erről, ők tudnak segíteni.

márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Azzal a névvel kell benyújtani amilyen néven az egyetem nyilvántartásában szerepelsz - máshogy nem fogják elfogadni. Várj egy félévet, mire mindenhol megváltoztattad a neved.
márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

A névváltoztatás egy hónapon belül megvan, miért hónapok múlva változna meg? valami esetleg visszatart attól, hogy most add be a kérelmet?

A szakdolgozat beadása nem publikálás, ne hülyéskedj már. Beadod a szakdogát, utána még államvizsgázol, aztán majd kézhez kapod a diplomádat. Ha publikálásra érdemes a dolgozatod, olyan néven publikálod, amilyenen akarod, szerzői nevet bármilyet használhatsz.

A névváltoztatást névváltoztatási okirattal bizonyítjuk, nem hetve irattal és magyarázkodással. Ne generálj már magadnak problémákat, és ne is haluzd be őket.

márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Ami a dátum szerint a neved,azon adnám be.Ha már van új papírod új névvel új dátummal,akkor azon,ha még nem jött meg az új a leadási határidőig,akkor régin.

Vagy nemtom,lehet,hogy újra ki tudják állítani neked az új névre is, de lehet azé fizetni kell, de lehet,hogy leadod a szd-t, közben megjön a papír az új neveddel,jelzed,és akkor a diplomád már eleve az új neveden lesz

(?)

márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!