Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy nembináris...

Mit jelent az, hogy nembináris? Mije van neki, ami se egy férfinek, se egy nőnek nincsen?

Figyelt kérdés

Pride alkalmából politika rovat..

Szóval a nembinárisok azt mondják, hogy van a férfi-nő spektrum, amin mint tudjuk, végtelen számú gender identitás helyezkedik el.

A nembináris azonban ezen a spektrumon kívül helyezi el magát.

Kérdésem az, hogy mi van konkrétan ezen spektrumon kívül, ami se férfire, se nőre nem jellemző, se azok köztes átmeneteire?

Pl. van ott egy harmadik, nembináris nemi szerv? Más ütemben ver a szívük? Van olyan belső tulajdonságuk, amik se férfire, se nőre nem jellemzőek? Mi tesz nembinárissá valakit azon kívül, hogy így nevezi meg magát?



2023. júl. 16. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
98%
A nembináris nem a spektrumon kívül helyezi el magát, hanem magában a spektrumon belül a férfi-nő felosztást törli el. Tehát szerintük mindenki köztes átmenet.
2023. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy írtad, az identitás a lényeg, nem a biológia. Az identitás a spektrumon bármi lehet és bármikor változhat. (Ezt a marhaságot nem én találtam ki, légyszíves ne engem pontozz le miatta!)
2023. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor kb ilyen vagyok, mert egyik nemhez se tartozom úgy érzem, mert van egy adottság egy test amit nem fogadok el, de teljes mértékben nem érzem magam a másik nemhez tartozónak sem, szóval szerintem ez ilyen ,amikor valahogy mindkettő miközben egyik sem.
2023. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

1: ebből még mindig nem derül ki, hogy mije van egy nembinárisnak, ami senki másnak nincs.


2: igazából lehet akkor jegesmedve identitásom is, és azt is el kell fogadnia a társadalomnak, értem.

2023. júl. 16. 14:22
 5/60 anonim ***** válasza:
62%

Ezeknek a férfi és a női lét olyan mint valami gyerekműsorból szedett karikatúra.

Ha nő vagy, akkor egy kedves, törődő, szubmissziv, feminin valaki vagy, ha pedig férfi vagy, akkor erőt sugárzó tekintélyes, logikus,maszkulin valaki vagy.

A nembinárisok pedig nyilván nem tudnak 100%ig azonosulni egyikkel sem, hiszen a való élet nem is így működik, szóval kitalálták, hogy "oh én csak valami más lehetek!!"


A kedvencem, hogy "én nem érzem magam nőnek/férfinak, és EMBERNEK érzem magam!" üdv a klubban, haver😅

2023. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
5: na ja, csak mi van akkor, ha én már embernek sem érzem magam? Vajon elvitatnám tőlem azt, hogy legyen faji identitásom? Pl. őzikének érzem magam és négernek. Akkor onnantól néger őzike vagyok?
2023. júl. 16. 14:25
 7/60 anonim ***** válasza:
13%
6 én embernek se érzem magam mert nem tetszik kiábrándító szomorú ez a faj, valahogy kívülről nézem olyan sehova se tartozónak mint egy ufó kb
2023. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
97%

#4

A nembinaritás nem azt jelenti, hogy olyanja van, ami másnak nincs.

2023. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
85%
Hogy a tökbe tudjátok állandóan idekeverni a teljesen irreleváns tárgyakat és állatokat... Ez még mindig a NEMEKRŐL szól, pontosan azért nemBINÁRIS, mert a BINÁRIS KETTŐT jelent. Érted, a KÉT NEMET JELÖLI A BINÁRIS SZÓ. Nem tarotik bele sem a néger őzike, sem az ufó, mert TÁRSADALMI NEMEKET HATÁROZ MEG. Ennyit csinál, semmi mást. Nincs nekik fizikailag semmi másuk, vagy nők, vagy férfiak, csupán a társadalmi nem skáláján nem egyértelműen férfinek, vagy egyértelműen nőnek azonosítják magukat, hanem valamilyen átmenetnek. A társdalmi nem pedig a szokásokat, tulajdonságokat jelenti, ami eltérhet különböző kultúrákban. Mást tekint nőnek egy társadalom egy keresztélny és mást egy muszlim közösségben, de egyik sem tekint senkit se ufónak, se néger őzikének. Így már érthető a dolog? Vannak tipikus női és tipikus férfi vonások, munkák, jellemzők, tulajdonságok, szokások, illemek, amik egyértelműen jellemzőek valamelyik nemre. Azok az emberek, akik úgy érzik hogy nem állnak egyi oldalon sem, mert mondjuk férfi létére szeret többet foglalkozni a szépségápolással, meg eljár rúdtáncolni, ő hivatkozhat magára nembinárisként. Ennyit jelent és kész, nincs a képletben sem őz, sem ufó, sem helikopter, sem kisasztal...
2023. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
73%
Én azt nem értem, hogy abból, hogy valaki kilóg a hagyományos nemi szerepekből, attól miért változna meg mindjárt a neme.
2023. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!