Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek osztályozó...

Kötelezhetnek osztályozó vizsgára?

Figyelt kérdés
Idén vagyok 11.-es és digitális kultúrából érettségizek középszinten. Mivel ezt 12.-ben már nem tanuljuk, nem számít előrehozott érettséginek, így nem is jelentkeztem osztályozó vizsgára az iskolámban. De most másfél héttel a kitűzött időpont előtt kapom az emailt, hogy kötelezett vagyok megjelenni osztályozó vizsgán. Ti mit tudtok erről?

ápr. 14. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tizenegyedikes digitális kultúra tananyag oktatása 2024 júniusában fejeződik be és te meg májusban akarsz érettségizni így igenis köteles vagy osztályozó vizsgát tenni. Erre kapod meg a 11-es év végi jegyedet.

Ha nem osztályozózol akkor nem lesz év végi jegyed és nem érettségizhetsz digitális kultúrából. Magyarán ebben az esetben az érettségi jelentkezésedet törlik.

ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mivel megvan az elegendő jegyem a tantárgyból, a tanár le tud zárni. Úgy tudom más iskolában így csinálják
ápr. 14. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Van félévente 3 jegyed?
ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lezáráshoz nem elég hogy legyen elég jegyed. Gondolj bele, ennyi erővel akár márciusban is kérhetnéd hogy zárjanak le, ha megvannak a jegyeid.


Lezárásnál te megkapod hogy a 11-es tananyagot elsajátítottad. Mivel a 11. osztály júniusig tart, emiatt nem tanultad még az egész anyagot, így vizsgáznod kell belőle. Amikor pl angol előrehozottat tesz valaki 11-ben, akkor is a 11. és 12. osztály tananyagából kell osztályozó vizsgázni.

ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, abból az emailből, amit kaptál,hogy azalapján igen, kötelezhetnek. Hogyha hivatalos helyről jött, pl Oktatási hivatal, vagy valami vizsgaközpont, vagy iskola.


Ha hivatalos helyre hívnak, nem egy sötét sikátorba, hanem mondjuk valami gimibe, akkor menj el mindenképpen. Digitális kultúrából úgy sem tudsz megbukni. Menj el, csináld meg, ha ez kell. De előtte lehet, hogy hívd föl azt a helyet, ahonnan hívnak, hogy valid-e ez az információ.

ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
*mármint,az érvényes-e,hogy mondjuk X iskola 10-es termében várnak téged mondjuk pénteken 14 órára. (Ami szerepel az emailben.)
ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
*Amúgy, a jogi részét nem tudom, de ha mondjuk tényleg az Oktatási Hivatal küldte, akkor valszeg ők tudják, hogyan van ez.
ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Először is de, előrehozottnak számít minden, amit nem 12. végén teszel le. Másodszor nemcsak kötelezhetnek, hanem kötelesek kötelezni, ezt az 1-es válaszoló jól leírta. Ha nincs érvényes osztályozóvizsgád, akkor nem érettségizhetsz, és ha mégis odaengednek, legkésőbb az érettségi elnök köteles töröltetni a jelentkezésedet.


Továbbá érettségi jelentkezést nem lehet visszavonni, csak törölni, ha nincs meg az osztályozóvizsga. Ennek folytán az osztályozóvizsgát sem lehet már törölni, csak megbukni rajta, és az lesz az év végi jegyed. Tehát ha nem mész el a vizsgára, augusztus végén javítóvizsga vár.


Ezt nyilván elmondták, amikor szó volt a jelentkezésekről, szoktak erről ofőórát tartani. Ha nem mondták el, az hiba, de valószínűbb, hogy nem emlékszel rá.


Mindennek a 100/1997-es kormányrendeletben nézhetsz utána.


Egyébként nem tudom, mi a para tárgya, ha jelentkeztél érettségire, akkor az osztályozóvizsgát nyilván röhögve le tudod tenni.

ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, te nagyon nem vagy képben, nem az Oktatási Hivatal hívja, és nem egy sikátorba, ez az iskola hatásköre, az igazgatóság intézi, és iskolai tanteremben.
ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!