Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a rosszabb?...

Szerintetek melyik a rosszabb? Ha egy tanár monotonan és unalmasan magyaráz, vagy ha próbál jófej lenni és átvenni a "fiatalos" "szlenget".

Figyelt kérdés

Az előbbi szerintem érthető.

Az utóbbival kapcsolatban arra gondolok, amikor egyes tanárok próbálnak jópofizni, oldani a tanár-diák kapcsolatban fennálló távolságtartást, viccelődnek és próbálják a diákok "kifejezéseit", szófordulatait alkalmazni, de nem igazán megy nekik. (Amit persze ők nem vesznek észre.)


2010. okt. 27. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind kettőnek meg van az előnye... a fiatalos tanárok jó fejek, az iskola legjobb tanárai között vannak... Képesek megtanítani a tárgyukat úgy, hogy közben élvezet legyen hallgatni a sok baromságot, amiről meg is jegyzed... Másrészt azok a tanárok, akik pályakezdők és még valóban azt csinálják, amit az egyetemen tanítottak nekik azok számomra utálni valók... Szemetek, Irreálisan szigorúak (volt már rá példa, hogy sóhajtottam és le lettem b*szva) Viszont a tapasztalt tanárok, akiknek van tekintélyük és el tudják magyarázni a tárgyukat úgy, hogy az érdekes legyen az a másik véglet... Rettentően tisztelem a fizika tanárom. Sokat látott okos ember és előadja úgy az anyagot, hogy esküszöm megtanulom, mert érdekes...Nagy tekintélye van az iskolában és követendő példának tartom... Viszont az Ofőm pedig 40+-os és könnyesre röhögjük a fejünket amikor vele van óránk...
2010. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"a fiatalos tanárok jó fejek, az iskola legjobb tanárai között vannak"


Az tény, de én azokról beszélek, akik csak próbálnak fiatalosak lenni, de nem jön össze nekik.

2010. okt. 27. 18:49
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzuk!

Az első kategória az a fajta tanár, aki olyan unalmasan beszél, hogy elalszol az óráján, a másik pedig aki próbál fiatalos, vicces lenni, de kb. olyan, mint egy paródia és neked lesül a bőr a képedről, hogy milyen ciki ez az egész, de ő meg azt hiszi, hogy jófej és fú de jól beszél a diákok nyelvén.

2010. okt. 27. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:

da ha vki próbál jópofa lenni, de nem az, az milyen? fárasztó? az is unalmas?


az unalmas mindenképp szar, a másik meg attól függ. mondanál konkrétabb példákat?

2010. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Például engem mindigis idegesítettek azok a tanárok, akik próbálják az épp aktuális "diáknyelvezetet" használni (bocs, nem tudok rá jobb szót), de valahogy az egész úgy hangzik, mintha csak szívatni akarnának, kifigurázni a diákokat. Persze nem direkt csinálják (bár ki tudja) de akkor is úgy hangzik.

Amikor a tanár próbál laza lenni, de az egész egy olyan "paródiába" fullad, amin legfeljebb már csak kínodban tudsz röhögni és majd lesül a bőr a képedről, hogy milyen ciki.

A kérdés az, hogy ez a rosszabb, vagy az, ha a tanár csak kiáll és elmondja úgy az anyagot, mintha egy könyvből olvasná fel, nulla hangsúllyal, monoton hangon és semmi extrát, semmi érdekességet, plusz információt nem visz bele. Tényleg mintha csak egy lexikont olvasna fel.

2010. nov. 8. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!