Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Annyira nagyon nem megy a...

Annyira nagyon nem megy a tanulás és most pedig nagyon rá kéne húznom. Nagyon szeretem a lovakat és el tiltottak tőlük a szar jegyei miatt és annyira összeborult minden! Van néhány tippetek erre? Vagy vmi ami segíthetne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 09:13
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem van tippem.

1- hallgass idegen nyelven, amit lehet: zenét, filmet, rádiót, és próbáld figyelni.

Lehet kezdetben nem érted, még azt sem, amit amúgy ismersz szót, de előbb-utóbb meg fogod érteni.

2- olvass idegen nyelven. Vegyél ki a könyvtárból a te szinteden kis történetet. alapszintű mesét, vagy olyat, amit korábban magyarul már olvastál.

3- próbáld meg minden nap megtanulni, akár csak 5 szót.

És a szavakkal írj magadnak mondatot, hogy szokd, a használatukat.

Ha napi-heti rendszerességgel próbálsz foglalkozni vele, haladni fogsz!

Keress olyat, aki hasonló szinten van, és próbálj vele levelezni, beszélgetni az idegennyelven.

Nem baj, ha ez kezdetben, még elég felületes, egymástól is tanulhattok, és egymást ösztönzitek is!

És a legfontosabb: NE ADD FEL!

Ha halogatod, és nem foglalkozol vele, azt lustaságnak hívják, és feledéshez vezet...

2010. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Bocsi, az előző vagyok, figyelmetlen voltam.

Valamiért nyelvtanulást olvastam.


Tanulni nem lehet máshogy csak ha olyan körülményeket teremtesz magadnak, hogy nem hagyod, hogy más elvonja a figyelmed.

Ha igazán akarod, menni fog!

2010. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi!csak mg van egy csomó tatárgy...de ezt használni fogom köszi
2010. nov. 5. 11:01
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi ez bíztató!
2010. nov. 5. 11:03
 5/6 anonim válasza:

A tanulás egyik pillére, hogy megértsd amit tanulsz, a másik, hogy vissza tudd mondani.

Sok sikert!


Ha hasznos választ kapsz, jelezd is, hogy hasznosnak tartottad! :)

2010. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi ennek is hasznát tudom venni:D
2010. nov. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!