Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen technikaval tanulnal...

Milyen technikaval tanulnal meg holnapra 50 orszagnevet, illetve a fovarosukat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint a helyük is kell, vaktérképen?
2010. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, magolva szerintem.

Amikor nekünk az kellett, akkor így csináltam. A lehető legszarabb mód, de amiben nincs logika, azt sehogy máshogy nem lehet megtanulni mint leülve és beseggelve.


Egymás mellé tettem 2 oszlopba: ország-főváros. Persze a papírt is kézzel írtam, addig is tanultam.

Utána vagy 30x végigolvastam hangosan: ország-főváros stb stb stb.

Utána papírral letakartam a fővárost, és országnév-mit mondanék-papír lecsúsztat- helyes/helytelen válasz.

És így. :)

2010. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem,csak pl a tanar mond egy fovarost es te leirod h melyik orszaghoz tartozik,es forditva.

Raadasul ilyen kevesbe ismert orszagokrol van szo.Ha olvasgatom nem fogok fel egyet sem.

Mit tegyek hogy rogzuljenek?

2010. nov. 21. 12:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat igen azt hiszem kenytelen leszek a favagomodszerhez folyamodni...azert kosz a valaszokat:)
2010. nov. 21. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézegesd térképen. Helyhez kötve, vizuálisan könnyen rögzül. Ha maga az ország nehezen is, de a környezetéből sikerülhet ráasszociálni.

Még talán azt is megpróbálhatod, hogy neten rákeresel és képeket nézegetsz az országról.

2010. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csinálj cetliket: egyik oldalára az ország, a hátuljára a főváros kerüljön. Ezzel könnyű begyakorolni, húzol egyet, meg kell mondanod, mi tartozik hozzá, megfordítod, leellenőrzöd. Addig csináld, míg be nem rögzül.
2010. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl ha az USA államairól lenne szó, akkor könnyen mert érdekelne. Mást nem nagyon... Tegyél úgy mintha érdekelne.
2010. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!