Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék szülésznő lenni....

Szeretnék szülésznő lenni. Hova tudnék jelentkezni? És mik a követelmények? Átlag stb

Figyelt kérdés
2003-ban érettségiztem,utána elmentem dolgozni,nem akartam tovább menni.Most van egy 1 éves kislányom és szeretnék neki biztosabb hátteret adni és érdekelne ez a szakma.Szeretném elkezdeni,valaki tudna ebben segíteni?
2010. nov. 23. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ez „csak” felsőfokú szakképzés, szóval nem kell olyan sok pont és újraérettségizned sem kell semmiből, de javítson ki valaki, ha tévedek. Nézelődj felvi.hu-n, konkrét főiskolákat akkor tudnánk ajánlani, ha tudnánk hogy merre laksz.
2010. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,aranyos vagy.Egyébként Monoron lakom és itt érettségiztem a József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközép Iskolában
2010. nov. 23. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Már nem felsőfokú szakképzés.

DE-n, SE-n, PTE-n tudsz szülésznőnek tanulni, alapképzésen.

(Egészségtudományi Karokon van ált., esetleg Általános Orvosi Karon. Felvi.hu-n tudsz tájékozódni. Nem árt megnézni, hogy abban a városban van-e a képzés, mert úgy tudom néhány helyen kihelyezett vmelyik más városba. Pl Pécsi Egyetemnek ez a szaka Szombathelyen van.)


"szeretnék neki biztosabb hátteret adni"

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ezzel nem nagyon fogsz. (Persze attól függ, mennyit keresel, ill. mennyit szeretnél keresni).

Szülészeten voltam gyakorlaton a nyáron, és bizony nem egyszer hallottam, hogy "nincs pénzem befizetni a számlákat hó végén", "35 év munkaviszony után alig kapok 100 ezer forintot".

Amúgy gyönyörű szakma, és érdemes belevágni, ha tetszik, de inkább pénzre lenne szükséged, lehet érdemes mást választani.

2010. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy "ha" kimaradt. Tehát HA pénzre lenne inkább szükséged.
2010. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszadónak igaza van, meggazdagodni nem fogsz belőle, viszont ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, ez ne tartson vissza.


Gondolom nem akarsz minden nap bejárni az egyetemre, szóval neked a levelező képzés lenne a legjobb. Ilyen van SE-n, de kell hozzá biológia, kémia, informatika vagy fizika érettségi, ha ilyened nincs, akkor érdemes lenne rákészülni (egyet kell választani és középszint is elég), aztán vagy májusban vagy inkább következő évben érettségizni belőle. Ha a 2003-as érettségid egész jó volt, akkor szerintem bekerülhetsz államilag finanszírozott képzésre, sőt, szerintem a kislányod miatt pluszpontot is fogsz kapni.

Igaz hogy ez még a 2010. szeptemberében induló képzésekről szól, de nemsokára felteszik majd a 2011-est is, nem hinném hogy sok változás lenne:

[link]

2010. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát azért van mit átgondolni ezen,jókat írtatok nagyon,még egyszer köszi.
2010. nov. 27. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!