Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért divat azzal menőzni,...

Miért divat azzal menőzni, hogy "nem tudom mire jó a diplomám? "

Figyelt kérdés
Mintha büszkék lennének rá, hogy nem tudják mit fognak dolgozni vele.
2010. nov. 26. 18:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó előtti vagyok. Mint említettem egy kisebb főiskolára járok, én csak azokkal a szakokkal tudom igazán összehasonlítani az építőmérnökit, amiket nálunk is oktatnak. Nálunk az intézményen belül van egyféle rangsor a nehézségi fokokat illetően, nem csak én látom ezt így, az összes többi szakon is úgy gondolják, hogy az építőmérnökök magasan viszik a pálmát. Ezt követik talán a környezetmérnökök, majd a gazdaságisok, bár lehet ebben alakulna már vita. A tanítók, és egyéb humán szakosok olyanokat tanulnak néha, hogy csak vigyorogni támad kedvem. Félreértés ne essék, eszemben sincs lenézni senkit, amiért mást tanul mint én, mindenkinek szíva joga eldönteni hogy mit szeretne, ugyanakkor tényleg durva látni, hogy mekkora különbség van egy-egy szak nehézsége között. Én szeretem a szakomat és nagyon örülök, hogy az lesz belőlem, ami... még ha sokszor úgy is érzem hogy a nap 24 órájából 34 is kevés lenne, hogy a tanulni valóm és a feladataim végére érjek. Ezen a szakon nem a töménytelen bulizásból áll az élet ez tény, de nem is hiányzik igazán, mert azt csinálom amit szeretek! :) Ennek ellenére én is BME-n szándékozom folytatni a tanulmányaimat mesterképzésen, így talán kicsit több lábon is állok majd, és az "elalélás" sem marad el az önéletrajzom láttán :) Sajnos ilyen a mai világ. Nagyon sok féle fajta mérnök kéne az országba, de iszonyat kevesen vágnak bele., ami nem kifejezetten jó..
2010. nov. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Párom művezető egy német tulajdonú építőipari cégnél, és jópár diplomázott figura veszítette már el a helyét, míg a szakmunkások még mindig ott vannak a helyükön, és nem azért, mert ez egy sz-r cég, hanem azért, mert egy adott projektet nem tudtak úgy összehozni, hogy az tényleg megérje, se kivitelezni, se megvalósítani nem tudták az adott feladatot, mert gyakorlati érzékük o.

Lehet, hogy hamar bekerülnek ezekre a diplomásoknak fenntartott helyekre, de hogy hamarabb ki is kerülnek ( mert a cégeknek nem éri meg a több százezres bért kifizetni nekik, úgyhogy hamar megszabadulnak a leggyengébb láncszemektől), az biztos.

Építőmérnökként pedig szintén nem igaz, hogy kapkodnak az emberért, csak akkor, ha van gyakorlata egy adott területen.Ezért is van az, hogy jópár cég friss diplomásokat nem alkalmaz, csak aki megfelelő múlttal rendelkezik ( a minimum az 5 év ), és referenciákkal is.Így meg baromi nehéz elhelyezkedni, hogy valakinek nincs megfelelő hátszele + egyenjogúság ide vagy oda, nőket a mai napig kisebb számmal alkalmaznak ebben az iparágban, mint férfiakat.Ez van.

2010. nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Statikusként, szerkezetépítőként, útépítőként, földmérőként, stb... tisztában vagyok vele hogy kevésbé könnyű a helyzet (de azért azokból is akad hiány), ezek között is meg kell találni, hogy mi az amire inkább szükség van. Viszont az én elsődleges végzettségem vízépítőmérnök, aki ugyebár árvízvédelemmel, gátakkal, zsilipekkel, a töltések állapotával, területi vízgazdálkodással, fog foglalkozni, na ezekből száz százalékra merem mondani hogy hiány van, és itt kevésbé számít az is, hogy milyen nemű az illető!

Nyilván az építőmérnöknek kell vállalnia a felelősséget a tetteinek következményéért, hogy ha alapból hülyeséget mond a munkásoknak, egyértelmű hogy őt fogják elővenni és kirakni a cégtől, ha annyira durva hibát követett el, de ez engem nem zavar. Hogy miért? Mert szerencsére akadnak olyan cégek minden téren, akik szívesen várják a gyakornokokat, friss diplomásokat, és persze nem adnak a kezükbe rögtön milliárdos beruházásokat, lehet hogy először csak fénymásolóként, és a kávéhordóként fogok lébecolni, de közben ott vagyok, látom mit csinálnak, tanulok. A mérnökök szakmája nem játék, és tipikusan az a helyzet, illetve szakma, ahol nem lesz egyből vezérigazgató az ember apuci jóvoltából, igenis meg kell mászni a szamárlétrát. Szerintem ezzel mindenki tisztában van, aki ezt tanulja. Én annak is tudatában vagyok, hogy a nők hátrányban vannak ilyen szakmákban, édesanyám is mérnök! Szerinte egész életemben bizonyítanom kell majd, hogy igen is értek ahhoz, amiről beszélek (neki is így kellett tennie), de amint ezt megteszem, ma már sokkal inkább elfogadják a női mérnököket, mint régen... ez nem az én véleményem, hanem anyué. Szóval nem félek. Úgy gondolom jó szakot sikerült választanom, imádom, és csinálni is imádni fogom úgy érzem... lehet hogy egész életemben küzdenem kell majd, és gondolkodnom, terveznem, szerveznem, de én szeretek nyüzsögni, szeretek bizonyítani, nem félek a kihívásoktól! Csak ezért nem fogok tanárnak, ügyvédnek vagy ápolónőnek menni, mert tudom hogy azt ki nem állhatnám...

2010. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"""egyéb humán szakosok """


----------- ez egy másik nagy divat nálunk ... nézd, én tisztában vagyok sok mindennel, sok egyetemmel, több helyen is oktattam, de soha nem értem ezt a hozzáállást, hogy amolyan egy kalap alá véve a humán szakosok csakis idióták lehetnek mind. Én messzemenően elismerem pl. az építőmérnöki szak nehézségét, mivel ismerek onnan is pár diákot, ill. magát a szakot is, és nagyjából tudom milyen, de azért tény ami tény, a legértelmesebb embereket mégis 4-5 humán diploma után ismertem meg. Szóval nem tudom felgodni se, nálunk ez miért került amolyan semmit sem érő kategóriába, mert értem én, és tisztában vagyok azzal, hogy rengeteg kirakat-szak is van, na de azért tudnék neked olyan humán szakot is ajánlani, amelynek elvégzéséhez gratulálnék.


Valamiért amúgy is évtizedes hagyomány nálunk, hogy a reálosok és a humánosok nagyjbáól utálják egymást, és egyik se tartja sokra a másikat, csak igazából nem értem. Látom sokszor táborokban is, hogy az BME-sek olyan nagy magabiztossággal szinte lesajnálják az ELTE-s humán szakost, hogy az már számomra érthetetlen. Csak mert az értelmi színvonalat tapasztalva, mintha pont fordítva jönne le nekem sok esetben.

Van pár rejtély, bár ehhez sztem nagyrészt az járul hozzá, hogy a humán szakosok a munkaerőpiacon jelenleg sehol nincsenek megfizetve. De amint helyre tennénk ezt itt nálunk is, és mást ne mondjak, egy nagyon képzett középiskolai tanár úgy kezdőként is megkapná a 1,5-1,8 millió Ft-ot, nálunk is más lenne a helyzet.


De ez leginkább presztizs-kérdés, semmi más. Egy jó példa erre, amikor voltak az összevonások, és pl megszűnt a JPTE, összevonták a nagy közösbe az orvosival ugye az egészet, hát senkinek semmi más baja nem volt, mint az, hogy hát nem képzelik, hogy ebben a rendszerben, a PTE-n, akkor ugyan olyan rangban lesz egy német nyelvio tanszékvezető (professzori címmel természetesen) mint a sebészprofesszor úr.... Na hát ez kb jól mutatja, hogy miről szól az egész, de ez is csak nálunk probléma, hiszen minden normális országban az orvosi kar ugyan olyan kar csak, mint bármely más, csak valamiért itt nálunk ezt teljesen elképzelhetetlennek tartották, sőt megalázónak.


Csak egy példa volt ......

2010. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek nincs joga lenézni a másikat amiért mást, illetve olyat tanul ami neki szimpatikus, amit ő szeret. Én nem azért tanulok annak, aminek, mert tudom hogy jól fizető állásom lehet vele. Persze ez is benne van, de sokkal fontosabb az, hogy szeretem! Míg én reál szakon vagyok, a legtöbb barátom humán szakos, és bátran állítom, hogy mindegyikőjük ugyanolyan értékes ember, mint én vagy bárki más, és el kell fogadni, hogy mindenki azt kezd az életével amit szeretne! Én csak azt látom, hogy pl egy tanítós sokkal kevesebbet "dolgozik" még is nagyobb az elismerés, ez is csak azért tűnt fel már a legelején, mert míg a baráti köröm hetente egy-két buliban biztosan ott van, nekem mindig le kell mondanom ezekről, mert utána nem győzném. Nyilván ez is iskola és intézmény függő, ez nekem nem is fáj, hiszen én választottam ezt a szakot, minden előnyével és hátrányával együtt! Egyedül azzal nem vagyok megbarátkozva, hogy olyan szakokat minek indítanak, amikről még sokszor az sem tudja hogy mire jó, aki már 2 éve tanulja. Például van egy szociálpedagógus ismerősöm, aki szerint nagyon szép kezdeményezés a dolog, el is végzi ha már elkezdte, de egyelőre ő, és a csoporttársai sem tudják elképzelni, hogy hol tudnak elhelyezkedni vele, ugyanis tudják mire lenne jó, de erre jelenleg Magyarországon abszolút nincs igény, de legfőképp pénz!
2010. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
hát kapaszkodj meg, de olyan szakokat is beindítanak, amikről még ők maguk semi tudják hogy majd harmadikban mi a frászt is fognak tanítani ... és ez nem vicc
2010. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!