Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért divat azzal menőzni,...

Miért divat azzal menőzni, hogy "nem tudom mire jó a diplomám? "

Figyelt kérdés
Mintha büszkék lennének rá, hogy nem tudják mit fognak dolgozni vele.
2010. nov. 26. 18:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

18:31-es

egy informatikus nem tud elhelyezkedni?

Vicces kedvedben vagy?

2010. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
Elég nagy sivárságra vall, ha valaki ezzel "menőzik". Ugyanis nem kevesebbet állít magáról az illető, mint azt, hogy feleslegesen tanult meg valamit, hiábavaló erőfeszítéseket tett. Egy életrevaló ember simán vissza is kérdezheti: "akkor mi a fszért nem olyat tanultál, amiből megélsz?"
2010. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Miért bíráljátok a 18:31-est, amikor igaza van?

3-400 ezret szakmunkáként építőiparban pl. meg lehet keresni, igaz úgy, hogy 30 napos hónapban minden egyes nap dolgozni kell, tűző napon - hóban fagyban, de meg lehet keresni, ja meg úgy, hogy ahova vezényelnek, oda kell menned, ha az ország másik végére, akkor oda.

2010. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert tényleg nem tudják, mire jó az, amit tanulnak. Sokan élnek "majd lesz v.mi" alapon.
2010. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

Sokan azért mennek egyetemre, hogy addig se kelljen dolgozniuk.. Anyuci, apuci fizeti; ő meg bulizik, bejárogat órákra..


Az nem érdekli őket, hogy a semmi felé haladnak... Ahogy esik úgy puffan..

2010. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:18


-------- na igen, tetszik vagy nem tetszik, de úgy mellesleg itt az igazság, ma így működik minden ... tehát ettől függetlenül lehet neked 5 állati értékes diplomád is, ha nincsenek kapcsolataid, véged van, míg ismerek olyat, aki meg már a második évet is azért hagyta ott, mert nem maradt ideje az egyetemre, mivel olyan kapcsolatrendszere van, hogy így 19-20 évesként mér 2 Kft-nek az ügyvezetője meg nem semmi saját tulajdonú cége is van, és mondjuk egy jobb autó megvásárlása az csak olyan napi gyors elintézendő dolog számára, szóval azt szeretném csak érzékeltetni, hogy köze nincs a kettőnek egymáshoz, azaz hogy egy nagyon értékes diplomával aztán nagyon jó állásod is lesz.


Hát erről a menőzésről meg én nem gondolom, hogy így lenne, de persze én is tudom, hogy vannak olyan főiskolák, ahova nagyrészt csakis azért mennek, hogy legyen egy felsőfokú papírjuk, de aztán olyan sötétek, hogy azt érzékeltetni se tudom, másrészt ők maguk is jól tudják ezt, kifejezetten csakis a papír a cél.


Hát ez a mai magyar reality :)

2010. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

18:31-es vagyok.


Szakmunkás igen, autófényező. Viszont azt nem írtam, hogy ő nem alkalmazott: bérli a műhelyt, egyedül, magának dolgozik.


A bátyám nem tud elhelyezkedni mint informatikus. Nem vagyok vicces kedvemben, csak ez az igazság. Már Dunát lehet velük rekeszteni. Ha mondjuk gépész-informatikus lenne, lenne valami esélye. De ez az ő esete. Nem azt mondtam hogy senki nem tud elhelyezkedni ebben a szakmában, csak nehéz. Örülök ha vannak pozitív tapasztalatok is! :) Neki sajnos nem sikerült, pedig évekig próbálkozott.


22/L

2010. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

19:23-nak, 22/L vagyok.


Amúgy úgy keres ennyit, ahogy mondtad. Hajtani kell neki a melót, az ügyfeleit hívogatni, heti 6 napot, vagy 7-et dolgozni. Reggel 6-tól este 7-8-ig. Télen, esőben, mikor minden beázik, nyáron a 40 fokban, meg ősszel, mikor keringenek a muslicák és nem lehet tőlük normálisan dolgozni. A sok vegyszer tönkreteszi az egészségét, szétmennek a kezei a folyamatosan rezgő, nehéz gépek tartása miatt. Annyiban jó, hogy fix helye van, nem messze a házunktól.

Szóval tényleg nagy árat fizet érte, de máshogyan nem lehet.

2010. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Először az én szívem is a tömegdiplomák felé húzott, azonban szerencsére a sors megoldotta, és lányként mérnöki szakon kötöttem ki egy kisebb főiskolán. Sokan azt mondják, hogy ha nem BME-n végzel fölösleges is tanulni, viszont én ezt nem érzem így. A szakom szerint (víz)építőmérnök lesz belőlem, ami ritka, nálunk évente 2-5 ember diplomázik ebből, viszont jelenleg akik ezt a munkakört végzik, azok kiöregedőben vannak. Az egyik tanárom, aki országos szinten ott van mindenhol, elmondása szerint csak idén kapásból 50 munkahelyre betudná ajánlani a friss diplomásokat (persze országszerte), ami növekvő tendenciát mutat évről évre, és ezt meg is teszi a végzősökkel mindig, de hát sajnos nem nagyon van kit elhelyezni már.

Akad azért más olyan szak is, ahol ugyanez a helyzet, így én is kicsit gáznak érzem, ha az ember olyan diplomáért szenved éveken keresztül ami soha nem lesz jó semmire. Olyan ismerősöm is van, aki 3-ad éves és még nem tudja hogy a végzettsége mire is jogosítja majd fel, egyáltalán hol dolgozhatna vele! Persze sosem tudni mi lesz mire mi kikerülünk a nagyvilágba, lehet addigra már én sem találok állást, de azt tudom hogy jelenleg hiány van a szakmámból, és ez éltet!

2010. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

igen, a tied éppen egy ilyen eset .. nekem is van másod éves BME-s építőmérnök hallgatóm, és már most kap ajánlatokat ... de mondjuk a BME-nek meg is van a rangja, és valahogy ez a terület nem annyira tömegszak, az is biztos, na meg nem is egy büfészak, ahol el lehet lébecolni az 5 évet


ha belegondolsz, volt egy időszak, amikor mindenki a jogra ment, na aztán meg lehet nézni, mi lett belőle, aztán ezzel majdnem párhuzamosan a közgazdász lett a menő, ebből is dunát lehet rekeszteni, utána jött az informatikus, most már belőlük is rengeteg van, hát aztán nem tudom, de nekem olyan benyomásom van, hogy az igazán nehéz szakok a mai nap is hiányterületek, és nem lesz gond az elhelyezkedéssel, ez teljesen biztos (lásd építőmérnöki), mivel ezek nem tudnak tömegszakokká válni pont az aránytalanul durva színvonala miatt, amit most értek egy XY főiskola 3 éves közgazdász-képzéséhez viszonyítva ...

nem?

2010. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!