Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bank és pénzügy vagy a jog...

A bank és pénzügy vagy a jog nehezebb? Miért? Minden válasz érdekel!

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. dec. 13. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen típusú ember vagy.

Ha képes vagy magolni, akkor a jog fog könnyebben menni, ha viszont nem állnak messze tőled a reál tárgyak, jó vagy matekból, nem félsz a számoktól, akkor a pénzügy fog könnyebben menni.

Én inkább ez az utóbbi vagyok, ha választanom kéne tuti nem mennék jogra, mert megmakkannék fél perc alatt. Egy verset nem tudtam soha megtanulni, hát még az egész római jogot szóról szóra! Kizárt! Nem kockáztatnék. Inkább a pénzügyet választanám, bár tom, hogy a matek azért ott is kemény lenne. De legalább ott van logika és nem magolás a lényege a tanulásnak.


Amúgy szerintem pénzügyben jártasnak lenni hasznosabb, mint jogban. Ha van pénzed jogi tanácsot bármikor kérhetsz egy jó ügyvédtől, akit megtudsz fizetni. (igaz, ez akár lehet igaz fordítva is, de a pénzügyekben inkább szeretnék a magam ura lenni és érteni, hogy mi hogy van, mint inkább a jogot tudni és a pénzügyekhez zokni lenni)

2010. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy évet jártam Corvinusra pénzügyre eddig, most első éves jogász vagyok (pénzügyön halasztok)

A pénzügyön sok a matek valóban, de az nem igaz, hogy csak számolni kell, vállalati pénzügyekből ott is kell tanulni, mint a güzü. Ez hatványozottan igaz a számvitelre, ott ugyanúgy be kell nyalnod a vonatkozó dolgokat, mint jogon.

Tőled függ. A pénzügy nekem unalmas volt, a számvitel meg pláne az, robotmunka. Nyilván van, akinek a jog tűnik unalmasabbnak, nekem speciel jobban tetszik (bár valamivel tényleg többet kell tanulni...)

2010. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!