Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van a háziorvosi hivatás...

Miért van a háziorvosi hivatás kevésbé megbecsülve, mint más orvosi szakma?

Figyelt kérdés
Orvosis vagyok, és nem titkolt célom, hogy majd gyermek háziorvosként tevékenykedjek az egyetem (és a szakosodás) elvégzése után. Viszont mind a hallgatótársaim, mind pedig a környezetem lenézi a háziorvosokat azzal a címszóval, hogy nekik van a legkönnyebb dolguk, nem kell hozzá nagy ész. Én nem értem, hogy ez a "lenézés" miért alakult ki az emberekben... Szerintem a háziorvossal való viszony alapozza meg a későbbi viszonyulást az egészségügyi rendszerhez, és nagyon fontos már kisgyermekkorban az emberbe táplálni, hogy nem kell félni az orvosoktól, mert ők csak azt akarják, hogy újra egészséges legyen. Ti mit gondoltok erről? Nektek is negatív véleményetek van a háziorvosokról?
2010. dec. 20. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért sztem a gyermekháziorvos más. Mármint ha jól tudom, ahhoz csecsemő- és gyermekgyógyász szakképzés kell, de javíts ki ha tévedek:)

Viszont a háziorvos szakképzés csak 3 év. Azt hiszem ez a legrövidebb az összes közül:)

És tényleg sokszor van az, hogy

- nem küldi be a beteget kórházba, pedig szükséges lenne, aztán baj történik

- minden kis szirszarral beküldi a beteget:D

2010. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, a gyermekgyógyászathoz előbb azt kell elvégezni, és utána vagy megcsinálja az ember a háziorvosi szakképzést, vagy nem, a legtöbb helyre, ahol gyermek háziorvost keresnek, az utóbbit nem kérik.
2010. dec. 20. 16:59
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hozzáállást pont azok a házi és gyerekorvosok váltották ki,akik nem végzik megfelelően a munkájukat.

És pont ezért nem kell neked ezzel a skatulyával foglalkoznod,hanem háziorvosnak menned és jól végezni a munkádat. Egyébként tapasztalataim 10-15 éve nem csak az orvosok,de a többi egészségyügyi dolgozó hozzáállása is másabb volt a munkájukhoz. Szerintem köze lehet az éhhalálhoz szükséges fizetésnek ehhez a befásodáshoz..

Egyébként én még becsüllek is,hogy gyerekorvosnak akarsz menni,a sok idióta hormonbajos hisztérkus anyukákat nehéz elviselni. A gyerekekről nem is beszélve:D :)

Egyébként az orvosin általában pont azoknak a legnagyobb az arcuk,akiknek nem kéne,úgyhogy ne foglalkozz velük.

2010. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanezen a kérdésen gondolkoztam ma, mert valahogy az én szememben is "kevesebbnek tűntek" a háziorvosok, mint az egyéb orvosok. Aztán rájöttem az okára: eddig nem volt jó háziorvosom, pedig kettőt már elkoptattam, de most kaptunk egy fiatal, lelkes, segítőkész, odaadó orvost, aki merőben megváltoztatta a véleményemet. Őt tényleg érdekli a beteg, még azt is észreveszi, hogy kissé morcosabban nézek, mint az előző alkalmakkor (az előző háziorvost a nevem sem érdekelte, s ahányszor meglátogattam, mint új arcra nézett, megjegyzéseket tett az alkatomra, gúnyos volt, s bármi baj volt, egyből vérnyomásmérés, labor, és ennyi). Valószínűleg azoknak a háziorvosoknak köszönhető az általánosítás, akik olyanok, mint az én előzőm. A mostani előtt le a kalappal, rendkívül szerencsésnek érzem magam, hogy hozzá kerülhettem (és hálát adok az égnek, amiért ő annak idején háziorvos lett).

26/N


Szükség van a hozzád hasonló hozzáállású háziorvosokra, csak így tovább! Köszönjük!

2011. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!