Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyorsírást mennyi idő alatt...

A gyorsírást mennyi idő alatt lehet megtanulni magántanárnál, ha minden nap gyakorolok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
gyorsan meg lehet tanulni.
2010. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem éri meg magántanárnál tanulni. Nekem iskolában volt gépírás órám, hát szerintem nem sokat ért. Annyit tanultunk, hogy mit melyik ujjal kell leütni. Szerintem jobban jársz, ha csak gépelsz egy csomót magadtól, és kialakul benned, hogy neked, hogy gyorsabb és kényelmesebb. (Én például nem tudtam elsajátítani a 10 ujjas vakírást, mivel a z-t pl. jobb kéz mutatóujjal kéne leütni, és én balkezes vagyok ezért nekem bal kézzel sokkal könnyebb.) Minden csak gyakorlás kérdése..
2010. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be egy könyvet, amiben vannak gyakorlatok ehhez, és az alapján haladj. Ott minden szépen le van írva, rajzolva, és sokkal olcsóbban megtanulod, mintha magántanárhoz járnál. Nem olyan nagy ördöngősség, de nagyon hasznos. Sokkal gyorsabban fogsz írni, ha megtanulod a 10 ujjas gépírást, mintha sokat gépelnél, és úgy rögzülne benned valami. Szerintem legalábbis. Én előtte is sokat gépeltem, mégis mindig le-lenéztem, hogy melyik billentyű hol van. Na ha valaki megtanul rendesen gépírni, akkor nincs ilyen gond.
2010. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. de én valójában nem a 10 ujjas gépírást kérdeztem, hanem a gyorsírást. És azért gondoltam magántanárra, mert gyorsírás tanfolyamot sehol nem találok, mindenütt csak a 10 ujjas gépírást hirdetik. Szóval a gyorsírást mennyi idő alatt lehet megtanulni?
2010. dec. 29. 09:35
 5/6 kyvic válasza:
Szia! Én tanultam gyorsírást! Nem könnyű megtanulni és nem is kevés idő. Attól függ mennyire vagy szorgalmas. De mindenképpen kell melléd valaki, aki segít. Mert a sebességedet, csak diktálással lehet fokozni. Ha kérdésed van szívesen segítek, írj privátban a kriszta.perfekt@indamail.hu-ra!
2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha esetleg még aktuális a kérdésed: Debrecenben a Forba-nál indul hamarosan gyors- és gépírás tanfolyam. 2 modul lesz: gyorsírás illetve gépírás. 150 órás tanfolyam.

Hétvégén lesz az oktatás.

2014. febr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!