Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tanultál meg...

Mennyi idő alatt tanultál meg németül? Olyanokra lennék kíváncsi akik magántanárnál tanultat!?

Figyelt kérdés
Mikor érted el azt a szintet hogy meg mertél szólalni és elmertél indulni külföldre?
2011. aug. 11. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez szerintem ember függö is nagyon.

Ismerek olyat aki otthon német csatornákat nézett egész gyewrekkorában és megtanult egész jól németül.


Èn kiköltöztem németországba és iskolaévben számítva másfél év intenzív tanulás után tudtam már egész jól beszélni. kb fél év után már megértettem magamat. de ez napi 4 óra volt kint+ német partner akivel angolul beszéltünk.

2011. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A német híres arról, hogy sokáig kell tanulni, mire meg tud szólalni az ember.

Én 5 évig tanultam nem túl nagy erőbedobással, 12 éves koromtól 17-ig, akkor lenyelvizsgáztam, és ráfeküdtem az angolra. Így kb két év alatt mindent elfelejtettem németből.

Ezt nekem.. Németbe szerettem bele, de angolul beszélünk két éve.

Most elkezdtem magamtól tanulni, nagyon nagyon sok energia visszajutni egy erős középfokra, felsőfokra.

Nemsokára költözöm német nyelvterületre, úgyhogy most nagyon erőltetem.

2011. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!