Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem való az Orvosi Egyetem...

Nekem való az Orvosi Egyetem és ez a pálya?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy amióta az eszemet tudom,orvos szeretnék lenni.Más pálya igazából fel sem vetődött eddig bennem soha,más nem is érdekelne.Még van azért időm,2,5 évem,érdekel a biológia és a kémia,tudom,hogy az orvosira az egyikből emelt,a másikból közép szintű érettségi kell.Kémiából és bioszból hajtok rendesen,fizikából és matekból sem vagyok annyira rossz,bár nem tudom,hogy reál vagy inkább humán-e a beállítottságom.Pl.szeretem a reál tárgyakat,de emelett verseket írok.Nyelvvizsgázok,jövőre tervezem valamelyikből az OKTV-t (biosz vagy kémia),és fel is veszem őket fakultációnak.Ti mit javasoltok,mire gyúrjak,mit készüljek,,mire számítsak,ha ez az egyetlen álmom?Kitartó vagyok,elkötelezett,nem riadok meg a tanulástól,ezt már sokan mondták nekem,az pedig ugyebbár köztudott,hogy az orvosin iszonyú sokat kell tanulni.Életcélom az,hogy segítsek másoknak,ám zárkózott vagyok (akikkel nem jövök ki jól,azoknak jobb elkerülni,ám akit egyszer a szívembe zárok,azért bármire képes vagyok).Ez hátrány?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jan. 5. 18:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
nem hátrány. de neked már két emelt fog kelleni, arra készülj, fekultációra hajts, ha oktvn eredméynt is akarsz, akkor nyáron kezdj ismételni. am nem elsőre vettek fel, én is oda járok, mmint orvosira. sokat tanulok, gyalázatosan kevés eredménnyel. nem vittem jó jegyeket, ezért nem is vettek fel elsőre:S sok kimaradt, igyekezz elsőre bejutni. nem lassú a felfogásom, csak elég kiesni kicsit a gyakorlatból és nehéz visszaszokni rá...
2011. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hátrány. Ha a gyomrod is megvan hozzá, akkor neked való a pálya. Értem ez alatt, hogy nem leszel rosszul a vér, undorító kelések, bőrbetegségek, fejlődési rendellenességek, stb. látványától. Van aki bírja, van aki nem.
2011. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Szerintem alkalmas vagy :-) Nem olyan borzalmas az egyetem, ha az embernek van egy kis sütnivalója. És nagyon.. vidámak a diákévek ott :-))
2011. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. jan. 5. 18:47
 5/28 A kérdező kommentje:
Amúgy gyomrom sztem lenne hozzá,mert vér,meg boncolás meg hasonlók nekem simán jöhetnek.Pl.volt valami műtétes film a TV-ben,a család kirohant,én meg csak néztem,hogy ezen mi olyan érdekes.Sőt lenne kedvem megnézni egy boncolást is,amit sokan undorítónak tartanak.A családba amúgy nincs orvos,úgyhogy sokan csodálkoznak is rajtam,hogy hogy bírhatom az ilyeneket.
2011. jan. 5. 18:55
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, az, hogy alkalmas vagy-e az orvosi diploma megszerzésére, rád lehet-e majd bízni betegeket, és hogy valóban boldog leszel-e ezen a pályán, az három különböző dolog. Az első kettőt nagyjából meg lehet saccolni előre (írtad, hogy jó tanuló vagy és szorgalmas, valószínűleg nem lesz gond). A harmadik szempont, hogy tényleg megtalálod-e itt a boldogságodat, az nagyobbrészt később derül majd ki, és nem IQ hanem személyiségfüggő: hogy bírod-e a lassú menetelést a ranglétrán (kb. 8-10 évbe telik a diploma után, amíg valóban lesz némi szavad), tolerálod-e a napi favágást (pl. a rengeteg adminisztráció), bírod-e a folyamatos stresszt (az óriási felelősség, az eszközhiány, a sokszor frusztrált betegek/hozzátartozók), elviseled-e, hogy adott esetben nálad képzetlenebb kolléga (pl. szakdolgozó) úgy beszél veled, mint más a kutyájával sem (főleg amíg fiatal vagy), elviseled-e, hogy nem teljesen a hozzáállásodon és a képességeiden múlik a szakmai fejlődésed (rezidensként nem mindig egyszerű megtalálni azokat a kollégákat, akik hajlandóak tanítani a kezdőt)... Mert ez is mind része ennek a pályának, nemcsak a gyógyult betegek. Gondold végig. Az embereken az élet minden területén tudsz segíteni. Orvosnak akkor menj, ha a szakma - mint egyfajta alkalmazott természettudomány - önmagában, emberektől függetlenül is érdekel, és eléggé érdekel ahhoz, hogy megérje bevállalni az árnyoldalakat.
2011. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
kérdező, nem baj, ha nincs orvos a családodban, de a latin nevekkel lehet nehezebben boldogulsz majd. van egy úgynevezett orvosi szótár, az midnenben a segítségedre lehet. amúgy boncolni jó, nagyon érdekes. de valószínű a fél csoportod majd kiájul a formalinszagtól:D
2011. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Hát a nyelvvizsgát szerintem mindenképp csinld meg és ugye ott lesz egy emelt az biztos h elég pluszpont lesz, én most vagyok végzős és hát nagyon megbántam h nem nyelvvizsgáztam, sajna most meg már késő:S

ráadásul azt tervezem hogy csak bioszból emeltezek meg bár kémia emelt faktra járok mégsem merem bevállalni, és lenne egy kérdésem csak mert látom hogy ide hozzáértők írnak: szerintetek van esélyem csupán 40 plusz ponttal ha 4,5re érettségizem vagy az még mindig édes kevés? :S

2011. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszi a többit is:)Készülök a német felsőfokra,úgyhogy azzal talán nem lesz gond.4. válaszoló,te amúgy orvos vagy vagy annak tanulsz? mert látom,nagyon benne vagy,sokat segítettél.Köszi.Amúgy szerintem ez így van más szakmáknál is,hogy lenézik a kezdőt.Amúgy mindennek van árnyoldala is,szerintem tudnám tolerálni a betegeket,sokan mondják,hogy nyugodt vagyok és nehéz kihozni a sodromból,próbálok türelmes lenni.Én gyógyítani szeretnék,és nem csak azt,aki a legtöbbet fizet...
2011. jan. 5. 22:07
 10/28 anonim ***** válasza:
kérdező, sokszor az ápolók úgy szólnak a medikushoz, mint az utolsó nemmondommihez... persze nem mindegyik, ne általánosítsunk. utolsó válaszoló. 75 pluszponttal, kitűnő érettségivel és 75 pontos emelttel nem jutottam be elsőre. csinálj még egy nyelvvizsgát v hajts bioszból és kémiából/fizikából... ha jók az év végi jegyeid, akkor van esélyed, egy ismerősöm úgy került be elsőre, éppen hogy.
2011. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!