Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem való az Orvosi Egyetem...

Nekem való az Orvosi Egyetem és ez a pálya?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy amióta az eszemet tudom,orvos szeretnék lenni.Más pálya igazából fel sem vetődött eddig bennem soha,más nem is érdekelne.Még van azért időm,2,5 évem,érdekel a biológia és a kémia,tudom,hogy az orvosira az egyikből emelt,a másikból közép szintű érettségi kell.Kémiából és bioszból hajtok rendesen,fizikából és matekból sem vagyok annyira rossz,bár nem tudom,hogy reál vagy inkább humán-e a beállítottságom.Pl.szeretem a reál tárgyakat,de emelett verseket írok.Nyelvvizsgázok,jövőre tervezem valamelyikből az OKTV-t (biosz vagy kémia),és fel is veszem őket fakultációnak.Ti mit javasoltok,mire gyúrjak,mit készüljek,,mire számítsak,ha ez az egyetlen álmom?Kitartó vagyok,elkötelezett,nem riadok meg a tanulástól,ezt már sokan mondták nekem,az pedig ugyebbár köztudott,hogy az orvosin iszonyú sokat kell tanulni.Életcélom az,hogy segítsek másoknak,ám zárkózott vagyok (akikkel nem jövök ki jól,azoknak jobb elkerülni,ám akit egyszer a szívembe zárok,azért bármire képes vagyok).Ez hátrány?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jan. 5. 18:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Hát ez engem is érdekelne nem kitűnő bizivel/érettségivel mennyire lehet bejutni... Bioszból én is emeltet teszek, angolból is, matekon még gondolkodom, kémián is... De pl nekem nincs lehetőségem oktv-re, meg nem is rendes gimibe járok csak estire.. Addigra lesz 2 felsőfokúm is. Igazából attól parázok hogy a magyarral és törivel nagyon elcseszem a pontjaim.... Most vagyok 11-es.. Ja és bocsi kérdező hogy ideoffoltam, hogy a kérdésre is válaszoljak, ezek alapján szerintem igen, de pár infó alapján úgysem lehet tutibiztosra megmondani, lehet filmen nem zavar a vér meg a belek, de ennyi erővel minden 3. ember lehetne orvos. Élőben az más, meg azért azt fogdosni stb. Én is azt mondom, engem sem zavarna de nemtudhatom mivel élőben még nem láttam, de érdekel. De azt mondom ki kell próbálni, ha ez az amit mindig is akartál, akkor hajrá. Amúgy én úgy vagyok az orvosi pályával amit az egyik válaszoló írt.. A tudományos része érdekel inkább, persze jó dolog embereknek is segíteni, de annak jóval egyszerűbb módjai is vannak.
2011. jan. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
kérdező, van némi kézügyességed, manualitásod? sok orvosi ágnál ez elég fontos. a sebészeknek pl mindig finom kezük van. meg az első években a laborban sem hátrány. stresszhelyzetben hogy reagálsz? nem vizsgaszituációra gondolok elsősorban, hanem ha gyorsan kell dönteni, reagálni... ha tényleg ezt a pályát választod, lesz rá példa, h állsz a műtéten-kb semmihez sem nyúlhatsz még, de nagyon örülsz magadnak és ott omlik össze a beteg... a szakorvos meg utasít, hogy melyik kezed hova tedd, mit adj oda, mit szoríts, hol fogj. bírod az ilyesmit? nem esel pánikba? nálunk volt aki a falnak lapulva szűkölt, pedig sebésznek készül... sajnos nem garancia a jó gyomor semmire. viszont annyit tudok ajánlani, hogy mielőtt beadod, menj el az idei nyílt napra. ott, ha nem is boncolhattok, de járkálhattok az intézetekben és az anatómián vannak üvegekben formalinos testrészek. ott a szag is megvan, a hangulat is... egy próbát megér. legfeljebb idejében kiderül, ha mégsem...
2011. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem ez így van más szakmáknál is,hogy lenézik a kezdőt."


Lehet, de itt ez nem kifejezés! Olyan ranglétra van, hogy csak na! És ha alul vagy, mindenben bólogatsz másoknak és kész. Te ügyelsz minden szombaton és szenteste és te maradsz benn este 8-ig, ha "önként vállalkozót" keresnek. Sokszor a beteg előtt is megaláznak, te állsz a műtéteknél órákig olyan helyen és olyan pozícióban, ahonnan nem látsz sz.rt se és amiben el se tudod képzelni, h valaki egy percig is meg tud állni. Csak hogy a főorvos kényelmesen elterpeszkedhessen.

Ezek a dolgok sokkal nehezebbek, mint a tanulás, vagy nem hányni a boncteremben, jó, h előkerült a téma.

2011. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Minden válaszért hálás köszönet,mert nekem tényleg más nem segíthet.Nincs olyan ismerősöm se,aki orvosnak tanul,illetve most fogok majd -elméletileg- megismerni valakit,de ő még csak első éves,úgyhogy szerintem még nem boncolt meg ilyenek,csak azt hallottam róla,hogy nagyon okos.De nem tudom.Amúgy van már középfokú nyelvvizsgám németből,idén megyek felsőre,de tervezem az angol középfokot is valamikor.Ennyiből csak összejön valamennyi plusszpont.A kézügyességet illetően mi számít annak?Pl. rajzolni tudok valamennyire,szerintem nem remeg a kezem,ami fontos pl.a sebészeknél.De én nem az szeretnék lenni amúgy.A stresszes helyzetéket igazából nem tudom,hogy kezelném,mert még nem próbáltam vagy nem kerültem ilyenbe.Azt szokták rám mondani,hogy nehéz felhúzni,általában kiegyensúlyozott vagyok.Ahhoz tényleg valami olyannak kell történnie,hogy na,hogy teljes igazából felhúzzam magam.
2011. jan. 6. 15:30
 15/28 anonim ***** válasza:
kézügyesség. hát a rajztudás nem rossz. én évekig zongoráztam, és nem remeg, elég erős stb... első két évben tanulni kell, mint az állat, baromi unalmas az alapozás, ennek ellenére nagyon fontos. 3.év már gyakorlatias, a 4-5-6 meg főként. akkor minden szakba belekóstolsz majd. úgyis meglátod mihez van tehetséged az orvosin belül.
2011. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Amúgy van lehetőség arra,hogy valaki élőben megnézzen egy műtétet?(Azon kívül,hogy nem orvosis)Tudom,hogy amúgy civil embereknek semmi keresnivalója ott.De ha valakit érdekel a pálya,és nem tudja,hogy élőben hogy bírná?Olyat hollatottam,hogy a sulinkban a biosz faktosokat (gimi)elvitték egy boncolásra, de csak sok gyűzködés árán,titokban.Meg olyat,hogy az apukát beengedték a császármetszésre,bár szerintem annak se sok keresnivalója van ott.Csak azért kérdezem,mert ilyenről még semmit nem hallottam...
2011. jan. 6. 16:01
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs lehetőség ilyesmire. A kézügyesség szerintem nem annyira számít, inkább a türelem, ami neked van és ez jó :-)
2011. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
ha te vagy az apuka, bemehetsz. egyéb esetben nem. és nem is engednek be laikust, nehogy összeessen. fel van nyitva a beteg, a csóri meg ott esik össze. hogyisne... boncolásra minket is bevittek, de ha állatokat boncoltok bioszon, hát, sztem az sem rosszabb semmivel:D tagozatosok voltunk, mégis a fele leült a csapatnak:) a biológia tanárodnál érdeklődj, hogy boncolásra bejuthattok-e.
2011. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Igen, orvos vagyok, másodéves aneszt-intenzíves rezidens (a negyedik válaszoló voltam). Ha kérdésed lenne még, vagy tudok segíteni valamiben, nyugodtan írj egy emailt.
2011. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Most novemberben kezdted a másodévet rezidensként? Ha igen, nem jártál eggyel feljebbi évfolyamba is? Pesti vagy? Mert lehet, h évfolyamtársak voltunk :-)
2011. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!