Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem való az Orvosi Egyetem...

Nekem való az Orvosi Egyetem és ez a pálya?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy amióta az eszemet tudom,orvos szeretnék lenni.Más pálya igazából fel sem vetődött eddig bennem soha,más nem is érdekelne.Még van azért időm,2,5 évem,érdekel a biológia és a kémia,tudom,hogy az orvosira az egyikből emelt,a másikból közép szintű érettségi kell.Kémiából és bioszból hajtok rendesen,fizikából és matekból sem vagyok annyira rossz,bár nem tudom,hogy reál vagy inkább humán-e a beállítottságom.Pl.szeretem a reál tárgyakat,de emelett verseket írok.Nyelvvizsgázok,jövőre tervezem valamelyikből az OKTV-t (biosz vagy kémia),és fel is veszem őket fakultációnak.Ti mit javasoltok,mire gyúrjak,mit készüljek,,mire számítsak,ha ez az egyetlen álmom?Kitartó vagyok,elkötelezett,nem riadok meg a tanulástól,ezt már sokan mondták nekem,az pedig ugyebbár köztudott,hogy az orvosin iszonyú sokat kell tanulni.Életcélom az,hogy segítsek másoknak,ám zárkózott vagyok (akikkel nem jövök ki jól,azoknak jobb elkerülni,ám akit egyszer a szívembe zárok,azért bármire képes vagyok).Ez hátrány?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jan. 5. 18:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Igen, novemberben kezdtem a második rezidensi évet, és B.pesten végeztem. :-) Eggyel feljebbi évfolyamba viszont nem jártam.
2011. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszoló,köszöszönöm szépen,hogy felájánlottad a segítséged.További sok szerencsét:)
2011. jan. 6. 17:48
 23/28 anonim ***** válasza:
Akkor én fölötted jártam egy évvel és vsz nem ismerjük egymást, de sok csoporttársam járt a ti évfolyamotokba is :-) Pl. van egy lány, aki szintén most 2. éves aneszt rezidens, a monogramja K.A. Ismered?
2011. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Persze, ismerem. Kicsi a világ... :-)
2011. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsi :-)
2011. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)

én is hasonló helyzetben vagyok, örülök, hogy írtál :D

Én 1 évvel vagyok kisebb (9.es) és biosz-kémia tagozaton vagyok. és Te?

és ugyanígy 1 nyelvvizsga (angol középfok :D)

15/L

2011. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Válaszoló!

Amúgy én 11.-es vagyok,csak öt évfolyamosba járok és nyelvi tagozatra,de ettől függetlenül minden nagyon erős nálunk (matek,fizika,kémia is).Egy nyelvvizsga (német középfok).Én azért még úgy érzem,van mit javítani bioszból és kémiából is,de neked jó,mert ilyen tagozatra jársz!Én még speciel nem is halottam olyan sulit,ahol ilyen tagozat van külön.Mesélj valamit:)

2011. jan. 9. 18:52
 28/28 anonim válasza:

Én is orvosnak készültem és még most is készülök de végűl nővér lettem de most is hajtok az orvosira é meg fogom próbálni!!!

Még nem próbáltam nem volt elég pénzem hogy kifizessem de miűost lessz és megpróbálom.Neked sok sikert és PRÓBÁLD MEG MERT MEGÉRI

2011. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!