Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szankciókat alkalmazhat...

Milyen szankciókat alkalmazhat egy tanár, ha a diák nem készít házifeladatot? Ha beteg vagyok és utána nincs kész a házi feladatom, akkor szólhatnak valamit?

Figyelt kérdés
Úgytudom ettől a tanévtől 1-est is adhatnak a tanárok a házi feladatomra...ez igaz?
2011. jan. 13. 07:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Általános iskoláról kérdezem (ez kimaradt :D)
2011. jan. 13. 07:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha betegség miatt nem készíted el, akkor az OK szerintem. Ha lustaságból, akkor meg remélem is, hogy adhat egyest! Az én gyerekkoromban erre repkedtek az egyese és semmi bajunk nem lett tőle azonkívül, hogy megcsináltuk a házit...
2011. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Adhat egyest akkor is ha beteg voltál, főleg a mai világban, ahol egy telefon vagy egy e-mail és megtudtad mi a feladat, sőt msn-en akár segítséget is kérhetsz hozzá. Szóval, ha tanár lennék, akkor megadnám, mert lustaságból nincs meg a házid, ha kórházban voltál akkor nem.

Amúgy régen is adhattak 1-est, kaptunk is, vagy élt a fekete pontos rendszer 3db már 1est ért és a figyelmetlennek hamar összejött.

2011. jan. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről legfeljebb az iskola pedagógusai egyeztetnek, h egységes legyen a szankcionálás, de nem hiszem, h erről bármiféle magasabb szintű szabály/ törvény/ előírás létezne. Egyébként ma már van msn, iwiw, faszbuk, telefon, email, skype stb, szóval nem hiszem, h nagyobb problémát jelentene megtudni, h mi a házi feladat, és szépen megoldogatni (mert időd az azért van rá). És itt most egy átlagos, otthonfekvős betegségről írtam, nem valami extrém különös helyzetről.

Szóval ha szankcionál a tanár, szerintem jól teszi. Nálunk annyi engedmény volt, h ha témazárót írtunk, akkor ha valaki pont lemaradt az anyag egy részéről, az néhány órával eltolhatta a tz-t, h legyen ideje pótolni, kérdezni, ha nem ért vmit.

2011. jan. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem, mert nem szoktam házit csinálni, vagy ilyenek, de eddig a szabályok szerint nem lehetett házi feladatot osztályozni, csak max feleltetni, vagy szorgalomjegybe beleszámítani, hogy nem irok házit.


Telefonom nincs, internetet nem tudom használni, és amíg beteg vok nem tudok felállni sem az ágyból, nemhogy tanulni. :D

2011. jan. 13. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy internetet nem tudod használni? Most is azt teszed. Nem akarásnak nyögés a vége, ahogy a mondás tartja...
2011. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
lol
2011. jan. 13. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem is olyan rég általános iskolában (7 éve) ha nem volt kész a házid, vagy ha botrányosan rossz volt és ez kiderült, akkor egyest kaptál.


Sajnos még a betegség sem volt kifogás. Ha beteg voltál akkor át kellet menni egy osztálytárshoz és elkérni a házit. Volt olyan hogy 1 hétig beteg voltam és a tanárok számon kérték rajtam visszamenőleg az összes házit.

2013. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!