Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem háborít fel, hogy...

Csak engem háborít fel, hogy mennyi hallgató puskázással, csalással jut át a vizsgákon? Mit lehetne tenni a hatalmas méreteket öltött puskázások ellen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szörnyen idegesít, hogy azt látom, hogy tízesével jutnak át olyan emberek nehéz vizsgákon, akik SEMMIT nem tudnak az adott tárgyból, csak éppen az elméletet kipuskázzák, a gyakorlat részét leírják valakiről, vagy ami a legmeglepőbb, lefényképezik, kiküldik egy ismerősnek, aki megoldja nekik, visszaküldi, és leírja az illető, vagy mást küld be maga helyett dolgozatot írni. És ezeknek az embereknek diplomájuk lesz! Engem nem az érdekel, hogy valaki középiskolában biológiából puskázott, mert mondjuk őt nem érdekelte, mert közgazdász akart lenni, hanem ha például pénzügy számvitel szakon valaki számvitelből ilyen módszerekkel jut át. Más ugyanabból a tárgyból rengeteg tanulással tud csak jó jegyet szerezni, ő meg nulla tudással megkapja a kettest, hármast, négyest, vagy akár az ötöst is. Nem a jegyüket irigylem, mert majdnem kitünő vagyok, csak egyszerűen felháborít, hogy az ilyen emberek miatt aztán azt gondolják, hogy a diplomások segghülyék ahhoz, amit csinálnak. Ami viszont a legmegdöbbentőbb számomra, hogy a diáktársaik meg asszisztálnak ehhez az egészhez, és nem látnak benne semmi kivetnivalót. Nem jönnek rá, hogy ezzel az ő esélyük is romlik elhelyezkedéskor. Van még valaki, akit idegesít, hogy a diáktársai nulla tudással ugyanolyan diplomát fognak kapni mint ők?
2011. jan. 13. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én is mindig felidegesítem magam ezen, de sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni. Nem az ovodában, általános iskolában vagyunk, hogy árulkodjunk. Rájuk kell hagyni a dolgot. Lesz nekik is ugyanolyan diplomájuk, mint nekünk,de mit fognak vele kezdeni, mikor fele annyira se lesznek jó munkaerő, mint mi, akik meg is tanultuk..
2011. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Én nem idegesítem fel magam. Tudod az egyetem nem a szakmát tanítja meg (max az alapokat), hanem az életet. Igen...sokat puskáztam. Sokszor viszont tanultam, tudtam, és pofára megbuktam. Szóval 1-1.

Egyébként meg legyél élelmes, old meg a problémát, ez a lényeg. Nem hiszem, hogy pl. nekem, mint informatikus mérnöknek a Kohászati technológiákat meg kellene tanulnom....mert volt ilyen

2011. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tanárom mondta mindig, hogy aki nem készül fel a dolgozatra, az puskázni se tud. Ebben nagy igazság van. Már azzal is tanulsz valamit, ha csak megírod a puskát, gaz, manapság letöltik a netről és kinyomtatják, de sokan azért a saját vagy a csoporttársaik jegyzeteit gépelik be. Mondjuk az más dolog, ha telefonnal csalnak vagy mást küldenek be maguk helyett, nálunk ilyen még nem volt. Igaz, kb. 30-an vagyunk a szakomon, szóval elég nehéz lenne mást beküldeni magunk helyett.

Viszont az egyetemen is tanítanak olyan tárgyakat, amikre később soha nem lesz szükségem, mégis nagyon komoly vizsga van belőle. Pl. tanító szakon neveléstörténet, szerintem senki se fogja az elsős osztályának azt tanítani, hogy a középkorban ki hogy nevelt, attól, hogy valaki ezeket nem tudja kívülről, még lehet nagyon jó pedagógus. Meg azért az egyetemi tanárok se szentek, rengetegen pofára osztályoznak vagy nagyon magas százalékra adnak kettest. Nálunk egyik tanár 80%-tól adta meg a kettest, még a legjobb tanuló, aki minden másból ötös se tudott átmenni azon a vizsgán... Szóval azért ez nem mindig úgy működik már az egyetemen, ahogy te gondolod.

2011. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
nagyon utálhatnak téged
2011. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tárgyak vizsgáján, aminek semmi köze nem volt a szakomhoz, én is puskáztam. Jog, eu, marketing. Ez mind száraz szöveg, szó szerint kellett leírni, saját szavakkal nem jó. Írásbelik voltak. Szakmába vágó, vagy érdeklődést kiváltó vizsgákra tanultam, és ötöst kaptam - vagy mehettem javítót írni. Egyszer hiányoztam ábrázoló geometria gyakorlatról betegség miatt, ennyi kellett, hogy utána ne értsem meg, mit és hogyan kell csinálni. Kérdésre, igen, van, aki nulla tudással diplomázik le és van, aki széttanulja magát. De, ha te megtanultál valamit, azt senki nem veheti el tőled, és gyakorlatban is jobban tudod használni, míg a másik ember, aki csak puskázott meg ivott napestig fogja a fejét, hogy semmihez sem ért.
2011. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

A sokat emlegetett USA-ban a ZH-írás, vizsgázás úgy néz ki, hogy sokszor még bent sincs végig a felügyelő tanár, mégse puskázik senki sem. Hogy miért?

1. Ott mindenki tudja, hogy az egyetemen "versenyhelyzet" van a diákok között (sokszor csinálnak különféle rangsorokat is, melyek sokat nyomhatnak a későbbi elhelyezkedés szempontjából). Vagyis, ha valakit puskázni hagynak, akkor magukkal b@sznak ki. Ezért ott ha valaki "árulkodik", azt nem kinézik, hanem a többi diák is örül neki, mert így nem előzte meg őket egy csaló.


2. Ott nagyon komolyan szankcionálják a puskázást. Ha valakit akármilyen tingli-tangli tárgyból elkapnak, akkor rögtön kib@sszák az egyetemről. Hallottam én is olyan magyar egyetemistáról, aki nagy nehezen kijutott egy államokbeli egyetemre és ott egy "büféismeret"-kaliberű tárgyon puskázott, elkapták, és hazaküldték (az országból)...

A második pontot itt is be kellene vezetni, mert gyakorlatilag, most semmi sem tart vissza egyeseket a puskázástól. Mert ha lebukik, akkor max. ugyanúgy egyest kap, mintha s.gghülyén ment volna vizsgázni. Ergó, a puskázáson csak nyerhet. Arról nem is szólva, hogy most már nem úgy zajlik a puskázás, hogy valaki betesz a szoknyája alá egy köteg lapocskát, hanem head-settel, fényképezős mobillal stb... És szigorlatokon is, nemcsak kis tárgyakból! Az ilyenek minimum megérdemelnék, hogy rögtön kivágják őket és visszafizettessék velük a képzésük addigi költségeit (ha állami képzésen vannak).

2011. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
én is láttam, hogy mikor együtt vizsgáztam a levelezős kémiásokkal, nekik maga a tanár adott a kezükbe egy baszottnagy kémiakönyvet, hogy ezt használhatjátok. meg tényleg kimászkálnak a felügyelőtanárok a zh-król. nem mondom, hogy én sose puskáztam, mert az álszentség lenne, de tényleg gyakran komolytalan már ami folyik.
2011. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, engem is mélységesen felháborít, mert ezzel az én diplomám értékét is rontják.

Az oktatók is nagyon hibásak az ügyben, mert nálunk még mindig a jegyzetből, pad alatt történő másolás dívik, amit egy egyszerű kéréssel el lehetne intézni. Azoknál a tárgyaknál, ahol az oktatók megkértek minket, hogy tegyük ki a cuccainkat a tanári asztalra, sokkal több rossz jegy vagy bukás született, mint ahol nem. És ezt meg lehetne tenni az összes tárgynál, sok tanárt ez mégsem érdekli!!

Szólni még nem szóltam senkinek az ügyben, hogy valaki puskázott - mert nincs rá bizonyíték -, de a személynek megjegyeztem, hogy mi erről a véleményem. Nem szokta az ilyen 'embereket' nagyon meghatni...


Viszont ezen az egészen azért sem kell csodálkozni, mert már a középiskolában ezt tanulták meg! Ahova én jártam ott még a tanár is segített dolgozatírás közben (!!!) és egyszer szóltam neki, hogy ez nem fair, mert én sosem mentem oda, hogy "akkor tessék már itt segíteni"... Persze semmi sem változott.

2011. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is nem fogok árulkodni, azért ebből a korból már kinőttem, meg bizonyítékok nélkül hiába is vagdalóznék. Az engem sem nagyon hat meg, ha valaki töltelék tantárgyakból puskázik, de ha valaki olyan tantárgyból, ami a szakmája lesz, ahogy írtam pénzügy-számvitel szakon számvitelből, azért erre szerintem nem lehet azt mondani, hogy felesleges anyag lenne megtanulni. Azt elismerem, hogy egy jó puska megírása már tanulásnak számít valamilyen szinten, de most már nem az a menő, hogy puskát írok, hanem megszerzem mástól, vagy tényleg kifényképezi, aztán más meg visszaküldi neki a megoldást.

2011. jan. 13. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezt könnyen megoldották! Mérnöknek tanulok, szóbelink, illetve magolós tantárgyunk kevés van amiből vizsgázni is kéne! A számolós tantárgyakból viszont a tanár azt mondta bármilyen segédanyagot lehet használni... Így a kézzel írt jegyzeteket (nem lehetett fénymásolt vagy nyomtatott), illetve függvénytáblázatot... Innentől kezdve senkinek semmi oka puskázni. Aki tanult, készült, illetve tud gondolkodni... annak van esélye jó jegyet szerezni, aki nem, az hiába nézegetni a füzetét serényen, akkor sem fog tudni megoldani egy kicsit más jellegű példát. Természetesen ugyanolyan feladat sosincs vizsgán, mint amit előadáson vagy gyakorlaton megoldottunk! Engem leginkább az idegesített fel egyszer, hogy matekon mindenki az én megoldásaimat akarta látni, volt hogy szó nélkül kivették előlem a papírt, hogy lemásolhassák... ez kiütötte nálam is a biztosítékot, hiszen a végén kimaradt egy-két feladatom amire szerettem volna időt szánni, hogy végig gondoljam, viszont az ilyenek miatt nem jutott, és csak hármast kaptam. Nem vagyok telhetetlen, de idegesített, hogy lehet megtudtam volna azokat is csinálni, ha marad rá időm! Azóta nem vagyok hajlandó vizsga közben senkivel szóba állni, hisz én többnyire sosem kérek segítséget... szívesen segítek, de csak azután hogy a saját feladatlapomat befejeztem, addig hagyjon mindenki békén!
2011. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!