Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! 6 tantárgyas érettséginél...

SOS! 6 tantárgyas érettséginél hogy van a pontszámítás? (gyógyszerészeti)

Figyelt kérdés

Gyógyszerész szeretnék lenni és oda tudtommal követelik a biológia és kémia érettségit is. Végre sikerült felfognom a pontszámítást 5 tárgyra vonatkozóan, de ha nekem 6 tárgyam van, akkor mi a teendő? Ha biosz+kémia érettségit csinálok, attól év végi jegynek vihetem a fizikát?

Köszönöm!


2011. jan. 21. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A felvételi tárgyakat nézik és számítják, a többi nem érdekli őket.

Ennyi.

2011. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


És biológia+kémia érettségihez számíttathatom a fizika év végi jegyeket?

2011. jan. 21. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár a tesit is.
2011. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Orvosis vagyok, tavaly tavasszal érettségiztem, és én is biosz-kémiával mentem :)

Szóval: Azt a tárgyat írod be a középiskolai jegyeknél, amit akarsz, nem feltétlen kell, hogy az legyen a választott érettségi tárgyad. A pontszámítás pedig így fog majd menni: középiskolai jegyek+ érettségi tárgyak átlaga (itt csak 5-öt átlagolnak a hatból, és azt a választottat számítják, ami neked jobban sikerült)+ a két számító érettségi tárgyad+ pluszpontok (szerintem neked is kötelező az emelt, válaszd a kémiát, mert még én is itt az ÁOK-n kitörölhetem a fenekem az emelt bioszommal...). Melyik egyetemre szeretnél menni? :)

2011. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Én vagy a debreceni vagy a pesti gyógyszerészetire szeretnék menni, még nem sikerült eldöntenem. Gratulálok az orvosi egyetemhez és sok sikert kívánok hozzá! :)

2011. jan. 22. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!