Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban még ennyi idősen is...

Valóban még ennyi idősen is ciki "strébernek" lenni?

Figyelt kérdés

20 éves másod évfolyamos hallgató vagyok egy egyetemen. Gyerekkorom óta imádok olvasni, szeretek a könyvtárban ülni, szeretek iskolába járni. Egyszerűen tetszik a légkör, érdekesnek tartom az előadásokat, gyakorlatokat és szeretek tanulni.. Mindemellett persze vannak tantárgyak amik nehezebben mennek, tehát én sem vagyok kitűnő, a csoporttársaim pedig mégis, mint az ovodások úgy viselkednek..Jobban sikerül egy vizsgám, már egyből leszólnak.. Segítséget kérnek tólem és minden második mondatom után elhangzik: "Neked könnyű, te stréber vagy"..


Szinte nevetségesnek tartom ezt egy egyetemen.. Nektek mi a véleményetek erről.. Mit reagálnátok ilyen szituációban?( Én erre annyit szoktam mondani, hogy jól van na..de lassan már cikinek érzem bevallani például, hogy készültem egy zh-ra, amit tudnak előre, hogy ki lehet puskázni stb..Arról meg már nem is beszélve, hogy bejárok előadásokra..)


2011. febr. 3. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ez a színvonal... gratulálok. Szerintem is nevetséges. Nem hiszem hogy érdemes bármit mondani nekik ezekre a megjegyzésekre, de nyugi, ugyanazt gondolom mint te.

Úgy veszem észre, hogy manapság sajnos sikk hülyének lenni :(

2011. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából azért is tartom ezt ennyire furcsának, mert az egyetemen azért választasz egy szakot, mert később azzal szeretnél foglalkozni, abból fogsz megélni, tehát érdekel.. Azt megértem, hogy egy-két tantárgyat utálnak még talán azt is, hogy fölöslegesnek tartják, de hogy valakit kiröhögni vagy cikinek tartani azért, mert szeret tanulni..20on éves felnőtt embereknél..vicc
2011. febr. 3. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Fogsz még ilyen vicces dolgokkal találkozni később a melóhelyen is... Néha én is csak nézek, hogy emberek mit gondolnak magukról, meg arról, hogy egy munkahelyen mit kell/lehet megcsinálni (illetve hogy mit nem...)...
2011. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Most olvastam itt gyakorikérdéseken valamelyik nap, hogy valakit a neve miatt cikiznek a kollégái. No comment.


Egyébként engem is mindig cikiztek gimnáziumban, hogy "stréber" mert óráról órára tanultam és nem rúgtam be minden hétvégén.


Szerencsére az egyetemen már nincs ilyen problémám, pedig az estek 90%-ban én is mindig bejárok órára. Bár tény, hogy nem szabad azzal dicsekedni, hogy mennyit tanultál erre-arra a vizsgára mert sajnos "ciki". Ezeket a dologokat az igaz barátaidnak kell elmondani, nem a csoporttársaknak.


Mindenesetre a stérberség fogalma szerintem nem ott kezdődik, hogy tanulsz és ráadásul érdekel is, úgyhogy megnyugodhatsz. De remélem azért van magánéleted is a suli mellett és nem könyvtárbajárás a hobbid:)) Azért néha lazítani, kiruccani is tudni kell:)


L/19

2011. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, hétvégén én is lazítok, néha hétköznap is.. Ha nincs vizsga, zh).. Szoktam járni bulizni is néha, tehát nem a könyvtárban töltöm az életem.. Csak ha épp a suliban van lyukas órám vagy unatkozok otthon, vagy van még időm a vonatig..stb akkor inkább ülök a könyvtárba..
2011. febr. 3. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled!:)) Bár több olyan lenne mint amilyen te vagy!
2011. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából még a huszonévesnél idősebb korosztály sem viselkedik másképp csoportban,ültem már be levelezősök órájára (szakképzésr ejárok) ahol az átlagéletkor 40-45 év volt. Hát hajmeresztő,idióta bekiabálások,galacsinok,kuncogás..:O Engem mélyen ledöbbentett:D:D

De még csak iskolapadba sem kell ülni hozzá,melóhelyemen is úgy viselkednek akár 50 éves emberek is mint az ovódában..árulkodnak,szivatnak,cikiznek :D az számit gáznak ha te élvezed amunkát és nem savanyu pofát vágva panaszkodsz éveken keresztül a fizetésre meg a főnökökre,úgy hogy alig csinálsz valami érdemlegeset

2011. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a csoport legjobb tanulói közt vagyok, minden órán ott vagyok, és a szakirodalmat is érdeklődve tudom olvasni akár egy sulis nap után is, este. Ez így lehet emberfelettinek tűnik, de egyszerűen ez van, olyan dolgot tanulok, ami érdekel. Mellette minden pénteken-szombaton társaságba járok, nemegyszer én is itókázok, mint minden más egyetemista, és koncertekre is járok. Szerencsére nekem nagy a csipám, ezért szívesen visszaszólok. Mindig hozzám jönnek infóért, jegyzetért, de azt sose engedem, hogy kihasználjanak. Kell némi vagányság, hogy visszavegyenek, és lássák hogy nem vagy egy életképtelen magolós stréber. Aki meg ilyeneket szól be, annak nem lenne ott a helye, gondolj erre.
2011. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt az a ciki, ha normális vagy. Élő példa a felsőoktatási felvételi eljárás.

Te tudni fogod a szakmádat, ők meg nem. Tehetnek kapásból két szívességet is :)

2011. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálatok, hogy van, de nálunk annak idején minden félév végén ki voltak rakva az átlagok, mindenkinek az évfolyamról. Ha nálatok is így van, gondolom a tied jó szokott lenni, akkor álldogálj sokáig a papírok mellett, és mutogasd meg mindenkinek, hogy neked mennyi lett, és számolgasd mennyi ösztöndíjat fogsz kapni, és említsd meg, hogy a Köztársasági Ösztöndíjra is jelentkezel:-)) /Bár gondolom ma már a személyiségi jogok védelmében ezt nem is lehet megtenni.../ A legtöbben úgyis csak irigységből csinálják ezt, mert ők lusták tanulni, vagy csak nem képesek jó eredményeket elérni....örülj, hogy te nem vagy ilyen.
2011. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!