Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírok tanulni, ha megbukok...

Nem bírok tanulni, ha megbukok nem tudom mit csinálok! Adjatok tanácsot nekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szakmunkásképzőbe járok, és végzős vagyok!

Kereskedel marketinget tanulok vagyis élelmiszer és vegyi áru eladó leszek!

Sajnos eddig életem során eléggé elhanyagoltam a tanulást.

De lassan a vizsgaidőszaknál vagyok ami május 27én lesz ami még 3 hónap.

DE semmit nem tudok, és ha megbukok tuti megölöm magam, nem bírnám elviselni.

Az a helyzet hogy nem tudok tanulni, nem fog az agyam.

Elég kimerült vagyok, főleg mostanában, ha gyakorlati hetem van a boltban akkor már 5órakor kelek ha hazajövök akkor meg nincs energiám tanulni.

Nem tudom hogyan osszam be az időm hogy jó is legyenm tanuljak is, és azért járjon egy kis pihenés meg mondjuk gépezés.

Valaki tud nekem tanácsot adni!!



18/L


2011. febr. 25. 16:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi! Nem lennél végzős, ha baj lenne veled.
2011. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Most pl még simán tanulhatnál, fél 5 van, még világos, lámpát sem kell kapcsolni. Emellett a hétvégeken rá kell húznod, mind a két nap több órát kell tanulnod, akár a gépezés szüneteltetése árán is, aztán majd gépezel, ha legalább a papírod meglesz már. Tévé, rádió, számítógép kikapcs, tanulás ezerrel, óránként 10 perc szünet.
2011. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

de nem bírom már idegileg, most is sírok,

már annyira kivagyok, hogy azon is begondolkodok hogy láttam valamit aztán elgondolkozok biztos láttam e, ez valami halucináció? Mi a fene ez??

2011. febr. 25. 16:40
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Istenem, ez csak egy szakmunkás...én minden nap -ig ott ülök az egyetemen, hétvégente képleteket magolászok, és mégse sajnál senki
2011. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én hétköznap suliba vagyok, hétvégén pedig dolgozom. Hétköznap este 10ig tanulok, reggelente 5:20kor kelek.. Hétvégén szombaton meló után ledőlök és vasárnap délutánig alszok( kialszom a heti fáradtságot) aztán estig gépezek, olvasok, kikapcsolódok.. Pénteken még lájtosan el tudok menni bulizni is, ha nem maradok sokáig.. Van olyan hét, amikor nem megyek csak pénteken vagy csak szombaton..Akkor bulizok.. Te is tanulj késő estig, napközben ha fáradt vagy igyál kávét aztán majd hétvégén lazítasz, meg alszol..
2011. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is...Én ruházati eladónak tanultam 3 éve. Nekem is úgy volt, ha gyakszás hetem volt, tök álmos voltam én is ha hazaértem. A kereskedelmit gyűlöltem. Az elmélet ment, de a számolás....Valaki nem tud segíteni? Meg biztos átveszi veletek a tanár nem?
2011. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy kezd el, elején nehézkes lesz, később belejössz! :)


Sok sikert!


No megy pluszba annyi, hogy tanulás közben ne gondolj semmire, elveszi a figyelmedet, maximálisan a tárgyra koncentrálj, ha így fogsz tenni meglesz az eredménye!


Ha tanulási tanács, akkor én azt szoktam tenni, hogy jegyzetelek! Számomra bevállt!

2011. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:42"


Én sajnállak. :-)

A diploma csak álom számomra.

Egyébként mindenkinek más a teljestőképessége.

2011. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha megbukok tuti megölöm magam"

Nem szabad ennyire stresszelned magad, ne csinálj belőle ekkora problémát, már az sokat segíthet.


Tanulj annyit, amennyit tudsz. Ne azt mondogasd magadnak, hogy jajj nem tudod. Az a jó, ha körülötted is olyan emberek vannak, akik bátorítanak (nem olyanok, akik leszólnak, hogy ez nem egyetemi vizsga).


Szóval hajrá! És nyugi.

2011. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Szia, fiú vagyok, úgyanigy csináltam én is. Alig tanultam, aztán a végére belejöttem, 4-es lettem. :D Én műszaki cikk eladónak tanultam. Ha gondolod dobj egy pm-et, hátha tudunk róla beszélni, és úgy könnyebb lesz. :P
2011. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!