Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírok tanulni, ha megbukok...

Nem bírok tanulni, ha megbukok nem tudom mit csinálok! Adjatok tanácsot nekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szakmunkásképzőbe járok, és végzős vagyok!

Kereskedel marketinget tanulok vagyis élelmiszer és vegyi áru eladó leszek!

Sajnos eddig életem során eléggé elhanyagoltam a tanulást.

De lassan a vizsgaidőszaknál vagyok ami május 27én lesz ami még 3 hónap.

DE semmit nem tudok, és ha megbukok tuti megölöm magam, nem bírnám elviselni.

Az a helyzet hogy nem tudok tanulni, nem fog az agyam.

Elég kimerült vagyok, főleg mostanában, ha gyakorlati hetem van a boltban akkor már 5órakor kelek ha hazajövök akkor meg nincs energiám tanulni.

Nem tudom hogyan osszam be az időm hogy jó is legyenm tanuljak is, és azért járjon egy kis pihenés meg mondjuk gépezés.

Valaki tud nekem tanácsot adni!!



18/L


2011. febr. 25. 16:32
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Nekem sem ment a tanulás soha, de, amikor jött a vizsgaidőszak, szépen elkezdtem kiírni gyöngybetűkkel, szövegkiemelővel, érthetően, részletesen a tételeket. Nagyjából azzal már tudtam is elég sok mindent, alapnak megtette. Aztán vizsga előtt háro, négy nappal, mikor rádöbbentem, hogy nem halaszthatom tovább a tanulást, nekiültem, és reggeltől estig nyomattam, magoltam, de a lényeg az volt, hogy mindent átolvassak legalább egyszer, vagy kétszer. A nehezebbeket megtanultam teljesen. Vizsga előtt közvetlenül még egyszer átolvastam, amikben nem voltam biztos. Puskát is csináltam, DE soha nem kellett használni, mert bármilyen információözön volt a fejemben, és hittem szentül, hogy semmit nem tudok, amikor a vizsgán ültem szépen eszembe jutott minden, még, ha nem is tökéletesen, de azért 3-as mindig megvolt (egyszer nem, de akkor az olyan tétel volt, amit át sem olvastam), és nagy általánosságban 4-es, 5-ösre megírtam a vizsgákat.
2011. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom elkezdeni.

Szépen beosztom az időm, :)

csak úgy érzem vasárnaptól elkezdem.

vasárnap sokáig alszok majd, mert most nagyon fáradt vagyok.

Egyébként most tört ez így belém, mert elővettem a tanulnivalókat, a magyar részt is az angolt is, az angolt is abbahagytam előettem a magyart, de éreztem nem megy, mert csak olvasom a semmit.

meg elálmosodtam rajta.

2011. febr. 25. 16:54
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

"A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:46"


Nem kell sajnálni, idővel egészen meg lehet szokni.. Engem inspirálnak az eredményeim és tudom, hogy ha elvégzem a sulit utána már sokkal könnyebb lesz..Addig meg hajtok, mint a ló..:)

2011. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Van, aki azt mondja, egy gyenge nyugtató is segíthet vizsgák előtt, ha ennyire ideges vagy.


Csak enyhe, gyógynövényes dologra gondoltam, stresszoldónak, pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__bio-eletmod__629660-..

2011. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a nyugtató nem jó ötlet, csak ha annyira tudod az anyagot, hogy álmodból felkelve is. Mivel iszonyú dekoncentrált leszel tőle.

Kérdező: ilyenkor muszáj erőszakot tenni magadon. Ne vasárnap kezdd, hanem ma. Vedd elő a könyvet és csak olvasd az anyagot, ha fáradt vagy. Nem fogod tőle tudni, de amikor leülsz tanulni, sokkal könnyebben belemegy a fejedbe, ezáltal gyorsabban haladsz.

Én már bevezettem azt, hogy elalvás előtt tévé vagy regény helyett a tananaygot olvasom. Nyilván akkor már kb. félálomban vagyok, de így is sokat számít.

2011. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ez csak kifogás. Ha elálmosodsz két mondat után, és nem tudod rávenni magad, akkor nem is akarod igazán. Pl. a haverokkal lenni biztos hogy nem lennél fáradt. Egyetemista vagyok, de nem vagyok jó képességű.Sőt egyáltalán nem. Gimiben 4-5 oldalt két napig tanultam. Most egyetemen vizsgaidőszakban, olyan helyzetbe kerültem,hogy 60 oldalt kellett másnapra megtanulnom, úgy hogy este ötkor tudtam csak elkezdeni. És megtanultam, négyest kaptam. Tehát nincs olyan, hogy jó vagy rossz képesség, hozzáállás kérdése az egész. Ha te eldöntöd, hogy ennyi meg annyi oldalt megtanulsz ma és kész, akkor meg is fogod. De amíg így állsz hozzá tényleg nem fog menni. Változtasd meg a hozzáállásod.
2011. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:46


Köszi..néha egy-egy differenciálegyenlet után már kezdem bedobni a törölközőt

2011. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Azon leszek, egyébként egyáltalán nem lenne kedvem a haverokhoz sem annyi szent, sőt semmihez, most csak egy kiadós alvás kellene, holnap megint 5kor kelek :( és semmi kedvem =/
2011. febr. 25. 17:18
 19/22 anonim ***** válasza:
Én mindennap akkor kelek, nem rinyálni kell, hanem felnőni végre....
2011. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Egyébként meg egy szakmunkás vizsgára az anyagot, vizsga előtt egy héttel bőven meg lehet tanulni. Láttam már...
2011. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!