Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyi ponttal felvehetnek...

Ennyi ponttal felvehetnek egyetemre?

Figyelt kérdés

280 ponttal van esélyem az alábbi szakokra?

ZMNE-BKMK védelmi igazgatási (Budapest) ponthatár: 242

BCE-KIK igazgatásszervező ponthatár: 230

BCE-KIK nemzetközi igazgatási ponthatár: 236

ELTE-ÁJK munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási

ELTE-ÁJK igazságügyi igazgatási ponthatárok: 200-200

------

mindegyik szak levelezői, fizetős. A ponthatárok 2010 szeptemberiek. Miután javítottam érettségin most májusban kb 280 pontom lesz. Kérdésem az hogy ennyivel felvehetnek e az általam megjelölt szakokra.


Haverom mondta hogy ő 420 ponttal jutott be Corvinusra de nappalira és államira, igazgatásszervezőire és nagyon megijedtem hogy fel fognak e venni. Nagyon remélem hogy levelezői, fizetősön sokkal alacsonyabbak a ponthatárok...


Köszi előre is a hasznos válaszokat!


2011. febr. 26. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Minek írod ki 8x ugyanazt a kérdést?? Egyszer már kaptál rá választ, senkit nem érdekel ugyanez.
2011. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert nem nyugtat meg senki! :D :D
2011. febr. 26. 12:09
 3/17 bumbi02 ***** válasza:
már nem azé. de leirtad : 280 pontod lesz, leirtad a ponthatárokat, nem egyértelmü hogyha bőven a ponthatár felett teljesitesz akkor igen, felvehetnek az egyetemre?:) dehogynem. és azér meg mér ijedsz meg h haverod 420al került be? nappali és államilag támogatottra nehezebb bejutni, corvinusra meg föképp...
2011. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

azért ijesztett meg mert azt mondta a ponthatárok azok csak ilyen tájékoztató jellegűek, nem kell azokat figyelembe venni mert sokkal magasabb a ponthatár mint amit kiírnak.


Hát aztán ez most igaz-e vagy csak ugrat, nem tudom. :)

2011. febr. 26. 12:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Tuti hogy fölvesznek, a ponthatár nem emelkedik 1 év alatt a duplájára.
2011. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem a fenét! :D

A Zrínyin, ezen a szakon (ALK) 2009-ben 355 volt, tavaly meg 242. Lehet idén visszamegy :D.

2011. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bármennyit emelkedhet a ponthatár, ugyanis a felvételizők pontjaitól függ h mennyi lesz!De fizetősre alacsonyak szoktak lenni jóval!Szóval sztem megnyugodhatsz.
2011. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt nem értem, aki nem volt képes rendesen tanulni középiskolában sem, miért akar egyetemre menni? Ezek a pontok nagyon gyatrák.
2011. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

15:39


A rossz tanulók nem a rossz képességük miatt rosszak hanem mert lusták voltak tanulni és inkább buliztak meg szórakoztak többet mint az eminens társaik.

2011. febr. 26. 16:56
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Jó kifogás. Én sem voltam kitűnő tanuló, sőt. De a felvételi tárgyakból szerintem elvárható egy négyes-ötös, főleg azokból, amikre épülnek az adott szakon oktatott tárgyak. Innentől kezdve szerintem akinek ilyen jegyei/pontjai vannak, annak nincs helye a felsőoktatásban...ezért nem ér sz*rt se a diploma, mert ilyenekkel van tele a képzés. Röhej.
2011. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!