Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lebuktam a töritanárnál Ti...

Lebuktam a töritanárnál Ti mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Szóval mostanában nagyon sokat kell tanulnom és inkább a matekot és a fizikát tanulom jobban(mert nehezebben megy)

A töritanárunk mondta h dogát fogunk írni.Csütörtökön meg is írtuk de puskáznom kelett mert mondom matek+fizikát tanultam.

Szóval ki is puskáztam(nem vette észre a tanár),másnap a tanár kiosztja és nekem négyes lett az előttem ülőnek meg 1-es.

Erre az a gy.kér felháborodva mondja a tanárnak hogy ő készült és mégis egyes lett neki én meg puskáztam és négyes lett.

Erre a tanár az összes feladatot visszakérdezte(én meg válaszoltam amennyire emlékeztem a puskából)és egyest adott a négyes helyett.:@ :@

Ti a helyemben megvertétek volna azt a csicskát?


2011. márc. 18. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20:36os vagyok... az egy nagyon speciális formula volt... integrálós ZH és én a wolframalpha-t használtam, valami nagyon durva megoldást írt ki, én meg idő hiányában beírtam...
2011. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

21:46

Már mért volt hibás? Általában wolfram alpha parciálisan oldja meg (legalábbis ezt vettem észre az eddigiek alapján), ami szerintem tanított mindenhol.


Mindemellett a puskázás nem rossz dolog. Egyetemen is lehet, sőt! Érdemes is puskázni olyan tárgyból, ami csak az idődet húzza és köze sincs a szakmádhoz. Ezzel sok időt spórolhatsz. Ilyen például az ökonómia a mérnökin. Egyszerűen nem azért választottam ezt a szakmát, hogy közgazdaságtant tanuljak, ki nem állhatom a gazdasági dolgokat. Ki is puskáztam az egészet, a zh-t és a vizsgát is (mindemellett a tanár lényegében engedte, hogy puskázhass). De nem vágom magam alatt a fát, így szakmai tárgyból nem fogok sohase puskázni, de a töltelékek nem érdekelnek.

2011. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagyis akarom írni parciálisan és helyettesítéssel integrál. Fürdés közben gondolkodtam el, hogy mit is írtam.
2011. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy nem szólsz, hogy a másik puskázik, az nem gerincesség, hanem a betyárbecsület. Néha nagyon becsülendő dolog, máskor meg elítélendő. Ez most vagy-vagy helyzet. Attól függ honnan nézzük. Ha onnan, hogy nem szólsz, mert nem akarsz másnak rosszat, becsülendő. Ha onnan, hogy ezzel hagyod, hogy más tisztességtelenül jusson előnyhöz, elítélendő. Én inkább becsülöm =).


Egyet értek azzal, hogy egyetemen lehet, sőt, néha kell is puskázni =). Ha valamit kilőttem, nem dicsekszek vele, mert minek, szerencsém volt, nem kaptak el. Ha rákérdeznek, elmondom, ennyi. Amit megtanultam, vért izzadva, azt fűnek fának is elmondom, ha kérdezi, ha nem :D.


Én a helyedben békén hagynám a gyereket. Ne bántsd. Viszont középiskolában nem tudom, miért kell ennyire puskázni. Nem annyira vészesen vannak egymás után a dolgozatok, és nem is akkora mennyiségű anyagból, nem olyan ritkán, nem olyan magas a kettes határa, nem annyira szadista a tanár mint egyetemen (egyetemen egy tanár egy félév alatt több száz gyereket oktat, úgy, hogy a nevüket sem tudja, lelkiismeret furdalás nélkül írja rá az éppen hogy csak nem kettes vizsgára az egyest, mert neki a név nem mond semmit... ilyen középiskolában nincs, kapsz egy kettes alát Ez 20% középiskolában, egyetemen ez 40%, vagy több, ami középiskolában akár hármas is lehet) és mindezek tetejébe még a SZÁTOKBA IS VAN RÁGVA AZ ANYAG!!! Következő héten csak 3 zh-t írok, kedd-szerda-csütörtök ritmusban, és egyik sem lesz egy sétagalopp...


Nem azt mondom, hogy mi, az egyetemen puskázhatunk, ti meg nem. De mi más helyzetben vagyunk. Te most egyest kaptál. Legalább még 3-szor a félév vége előtt javíthatod, úgy, hogy írsz. És nem számoltam még azt, hogy odaállsz a tanár elé, hogy "javítani szeretnék". Nekünk ezzel ellentétben egy tárgyból írunk mondjuk 2 db zh-t. Első egyes lett, lehet, meg sem írhatod a másodikat már. Vagy megírhatod, de majd pótolnod kell, félév végén. Amire lesz egy darab lehetőséged. Ott sem sikerül, az a fasza helyzet... Nincs aláírásod, nem mehetsz vizsgázni. De még mindig javíthatsz! Aláíráspótló, egész féléves anyag! Aki ott van, az gyakorlatilag sík hülye, bár vannak kivételek, későn érők és csodák. Ez gyakorlatilag felér egy vizsgával is. Ha ez sem sikerül mehetsz még, de esetleg az már fizetős lesz... De kell, mert vizsgáznod is kell. Nagy nehezen összekaparod azt a nyamvadt kettest, megkapod az aláírást, mehetsz vizsgázni! =). De jó! Sorban állás lóf@szért, szó szerint. És az ilyen zh-k egymást érik. A kettes határa minimum 40%, de a 60% sem ritka! És minket csak oktatnak, nem tanítanak. Mivel már az alapokat tanultuk, de az a kutyát sem érdekli, tudod-e, vagy sem. Néha rá vagy kényszerülve. És ami a legfontosabb: mi jobban tudunk puskázni, mint ti. Jobb a technikánk is, és jobban is tudjuk alkalmazni, mert nem 30-an írjuk a zh-t, hanem van, hogy 150-en is. Van bent max 4 tanár, lépcsős előadó, ha jó helyen ülsz és ügyes vagy, az sem mondja meg, hogy puskázol, aki melletted ül.


Mi néha rá vagyunk kényszerítve. Van aki marad a becsület útján és tanul és megmutatja, hogy meg lehet oldani tanulással is. De sokan hitetlenek, és a könnyebb utat választják. Van, hogy egy kettesért annyit kell itt küzdeni, mint középsuliban egy ötösért, a legszigorúbb tanárnál. Nem mondom, középiskolában én is puskáztam, de nem sokszor. Jó, értem, másra tanultál, puskáztál. MEGÉRTEM! De lebuktál. Igaz, utólag, mert beköptek. De volt lehetőséged bizonyítani. Nem tudtál. Azt kaptad, amit érdemeltél. És ez fáj neked. Ha megkaptad volna a négyest, újságoltad volna mindenkinek, igaz? Hogy dicsérjenek meg... Na, én ilyenkor szoktam igazán szarkasztikus hangnemben agyon szívatni az illetőt, hogy rájöjjön, ne akarjon ott bölcsnek látszani, ahol csak szerencséje volt. Kipuskázta, húzza meg magát és örüljön neki csendben. Ha elkapták, ugyanez, de szomorkodva.

2011. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na igen legközelebb ha kell akár késő estig tanulok de ne történjen ilyen máskor
2011. márc. 19. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!