Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos legyek vagy inkább...

Orvos legyek vagy inkább idegenvezető/nyelvtanár Ausztriában?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban?Gondolok itt ilyesmire,hogy a befektetett tanulás (energia) a fizetéssel megtérül,életkörülmények,stb.
2011. ápr. 18. 20:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kell bemutatnod a helyzetet.

A világ minden kincséért sem szeretném megvédeni a kollégát, és nem is ez a célom.

Azt is vedd figyelembe, hogy vajon miért nem törődött az orvos a pároddal. Azért, mert nagyon kevés orvos van, és hatalmas a túlterheltség. Ez most ki lesz sarkítva, de így is megérted szerintem: azért "kellett" volna fizetnetek, hogy az orvosotok mások helyett veletek foglalkozzon.

És most teljes mértékben próbáltam optimista lenni a kollégával szemben. Nyilván közöttünk is vannak emberek, kinek milyen az értékrendje, de magamról és ismerőseimről nyilatkozva elmondhatom, hogy mi egyáltalán nem fogadunk el semmit.

2011. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mint irtam, en akartam is adni, csak utolag, mert azt hittem, hogy annak ugy van ertelme, hogy megkoszonjuk a gondoskodast es odatolom a boritekot, de aztan kiderult, hogy nagyon nem igy megy a dolog. Na midegy, a vege az lett, hogy a 1.5 ora sorbanallas utan szepen kivettem az asszony kezebol a boritekot es nem adtam semmit. Szoval senki nem jart jol.

Bar ezzel a 2 peldaval nem akarom az otthoni orvostarsadalmat teljes egeszeben elitelni, csak ravilagitani a helyzet visszasagara.

Azota csak a leheto legszuksegesebb helyzetben fordulok orvoshoz, akkor is inkabb elmegyek magan rendelobe, mert ott legalabb tisztan latok, hogy mennyi az annyi, es nincs belole felreertes. Csak igy meg azt nem erzem jogosnak, hogy kotelezo tb-t fizetni. :)

2011. ápr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!