Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Inkább itthon végezzek el egy...

Inkább itthon végezzek el egy erősebb egyetemet, vagy kint egy gyengébbet?

Figyelt kérdés

A kérdés még elméleti szinten van. Olyan irányban szeretnék továbbtanulni amivel később Magyarországon biztosan nem találnék munkát és nem azért mert telített, hanem mert itthon minimális számban van csak ilyen munkahely. Nem részletezném hogy mit, mert nem ezen van a hangsúly, hanem azon hogy nem tudom hogy maradjak-e vagy menjek.


Magamról:

Erős gimnáziumba járok, van még egy évem érettségiig, de itt nálunk a tanárok úgy gondolják inkább most adjanak hármast, de az érettségi minimum 4-es legyen. De pont ezért, a tanulmányi pontom 4.00 volt most félévkor is, amit én nagyon kevesellek. Azok az érettségi tárgyak amik kellhetnek később (matek, infó, kémia, biosz{emelt}) azok várhatóan jól fognak sikerülni, viszont félek a magyartól és a töritől. Van már egy 70%-os német előrehozottam, ami máig nem tudom hogy sikerült olyan gyengén, hisz utána nemsokkal sikerült letennem a nyelvvizsgát is belőle. Angolból meg most nyáron tervezem a nyelvvizsgát.


Magyarországon biztos hogy felvennének arra a szakra amire szeretnék menni, mert nevetségesen alacsony a ponthatár, tulajdonképpen emelt és nyelvvizsga nélkül is simán felvennének. Viszont maga a képzés nehéz (bár hobbim/álmom ez). Kint meg, bár még most kezdtünk el utána nézni, szerintem nem sok esély van hogy egy erősebb egyetemre felvegyenek. Ráadásul megszokni az idegen környezetet/órákat. Nem tudom hogy mi lenne a jobb, ha itt maradok, akkor egy erős ám de magyar diplomával kellene kimennem, ha meg ki megyek akkor egy kicsit gyengébb diplomával (inkább gyengébb iskolával a hátam mögött) kellene elhelyezkednem, de akkor már nem lenne idegen a környezet sem, meg azért mégis adott országban tanultam, adott országbeli diplomával.

A pénzről meg, ha itthon maradok, azt a szüleim ki tudják fizetni, de a kinti létet nem mivel ott már nyilván nem mehetek támogatottra és így már nagyon sok lenne, tehát kölcsönt/diákhitelt kellene felvenni.


2011. ápr. 26. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hol van ez a "kint"?
2011. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Külföldön, ha arra vagy kíváncsi hogy melyik országot értem ez alatt, azt is írtam hogy még most mérjük fel a lehetőségeket de szóba jöhet bármelyik angol vagy német nyelvterület.
2011. ápr. 26. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, hogy az erős magyar egyetemet válaszd, főleg ha a bejutás is garantált.

Biztosan meg lehet oldani később, hogy kint is elismerjék majd a diplomádat. Lehet, hogy kint is kell majd vizsgáznod, de ha a kinti egyetem gyengébb, biztos, hogy sikerülni fog az is.

2011. ápr. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!