Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SŰRGŐS! Nemtudok koncentrálni...

SŰRGŐS! Nemtudok koncentrálni a tanulásra, vmi segítség?

Figyelt kérdés

Van vmi bevállt módszeretek?

ami ráhangolna a tanulásra, mmindig elkalandozok v vmi

péntekis 15 tételt kell megtanulnom


2011. máj. 2. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvasd hangosan, aztán próbáld visszamondani magadnak.
2011. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem biztos, hogy tudok segíteni. Szintén pénteken vizsgázom, csak angolból. Én úgy csinálom, hogy kikapcsolódásképpen angol nyelvű weblapokat böngészek (szigorúan webfordító nélkül) vagy angol nyelvű képregényeket olvasok. Este, lefekvés előtt angol regényt olvasok. Amikor tavaly szigorlatra készültem, akkor ugyanezt úgy alkalmaztam, hogy úgy olvastam a tételeket, mintha érdekelt volna (el tudod magadban ültetni a gondolatot, hogy érdekel, amit tanulsz), és úgy jobban meg tudtam tanulni.
2011. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
aha , nekemis akkor könnyen megy a tanulás ha érdekel, de a töri ki a retkes lóf... érdekel?:D
2011. máj. 4. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon jó..mondjuk kinek a pap kinek a papné.pl.nekem sem jön be,de én ugy vagyok vele amit nagyon nem szeretek előbb utóbb meg kell barátkoznom vele.ez van.
2011. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Jó a töri, én is érettségi után szerettem meg. De addig is tanuld meg, még ha nem is tetszik, és nyűgözd le az embereket. Vagy ha semmit se tudsz, játszd el, hogy tudod. (vizsgáztam már úgy egy párszor)
2011. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
zárj ki minden zavaró tényezőt, számítógépet kapcsold ki, kényelmesen helyezkedj el áhony vagy valahol, délután ülj ki a friss levegőre (erkély vagy kert) ülj egy szére láábadat tedd rá valamire kényelmesen és úgy próbálj tanulgatni
2011. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mosd meg az arcod, csuklód kézfejed, nyisd ki az ablakot, menj ki a szabad levegőre, egyél csokit, tarts fél óra szünetet

nekem ugyanez a bajom én be is fejeztem mára, de ma megtanultam 12-13 témakört

2011. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tedd le a könyvet öt percre lehetőleg semmilyen zajt ne halj és próbáld meg rendszerezni a gondolataidat,meditálj. Ha ez megvolt lehetőleg jobban tudsz figyelni a tanulásra
2012. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!