Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha egy fél évet...

Mi van akkor, ha egy fél évet jártam az egyetemre rendesen, de a második félévben csak beiratkoztam, de egy tárgyat sem vettem fel, és így be sem jártam, de végig be voltam íratkozva?

Figyelt kérdés
Vizsgáim előző félévből nem lettek meg mind,és a lecke könyvem is itthon van nálam,azt sem adtam be,sőt be sincs írva minden jegyem. Véletlenül íratkoztam be a második félévre,nem tudtam hogy utána már csak személyesen lehet visszacsinálni. Őszintén szólva nem mertem bemenni az egyetemre kiíratkozni,féltem a következményektől. :S
2011. máj. 5. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Elcsesztél így egy félévet, ha államis vagy ez elég kellemetlen, ha költséges akkor még inkább a szüleidnek kifizetni a tandíjat. Amúgy nem tudom mit aggódsz, nincs semmi következmény, egyszerűen kirúgnak vagy kiiratkozol, senkit nem érdekel már, hogy bejársz-e, csak a te felelősséged.
2011. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia

nem okoskodni akarok,de hogy iratkoztál be ha nem vettél fel tárgyat?mert nálunk az van ha nem veszel fel tárgyat akkor gyakorlatilag "passziv féléves" jogviszonyod lesz,tehát nincsenek óráid,de azert egyetemista vagy még.tehát első félév után nem kell külön beiratkozni,csak órát felvenni azzal leszel aktiv,de ha nem veszel fel az nem olyan mintha nem egyetemista lennél.(legalábbis szte-n igy van)szval lehet hogy nem ment el egy államilag támogatott féléved.amugy meg miyen következménytől féltél?nemigazán izgatja őket hogy kiiratkozol vagy nem...meg nincsenek következmények csak nem lesz hallgatoi jogviszonyod(vagyis diák se leszel meg TB-t kell fizetni,de maga az egyetem nem csinál veled semmit)

2011. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát akkor remélem,hogy így van ahogy mondtátok. De am én a Debreceni Egyetemre járok/jártam. Itt be kellett iratkozni,hogy aktív legyen,mert addig nem tudtam volna felvenni tárgyat,de mondjuk így sem vettem fel semmit.

Köszi a válaszokat!

2011. máj. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!