Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Vagy akik már...

Érettségizők! Vagy akik már le érettségiztek! Hogyan számolják ki a végleges eredményt? Átlagot vonnak szóbeliből+irásbeliből? Vagy valami % szerint?

Figyelt kérdés

Üdv

idén érettségizek, és nem tudom hogy számolják ki a végleges érettségi eredményeket, szeretnék tisztában lenni vele mert az irásbeli eredményeit már tudom, és jó lenne tudni hogy vajon miből mennyire tudok javítani a szóbelivel. Átlagot vonnak a kettőből? Úgyértem hogy pl irásbeli 4es szóbeli 5ös és akkor 9:2=4,5?? Mondjuk ez hülyeség de nem vágom hogy csinálják. Valaki ma megpróbálta elmagyarázni de nem értettem meg. Szerintem még ő sem értette csak okoskodott :D

Le is írom hogy milyen lett az írásbeli majd írjatok már hogy ez kb milyen jegyenk számít, illetve a szóbelin hány pontot kell összeszednem a javításhoz?

Magyar : 56 pont a 100ból (ez idáig 3 ha jól tudom, a szóbeli hány pontos és mennyit kell még összeszednem hogy javítsak 4esre vagy talán 5ösre ha ez lehetséges)

Matek 27 pont a 100ból, ez vili meg van a 2es.

Töri 57 / 100 (ugyanaz a kérdés mint a magyarnál)

Angol 91/ 117 ( ??? )

Rendészeti ismeretek 79/ 100 (???)

Kösz.


2011. máj. 30. 18:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászoló! Értékelem a segítőkész válaszokat, a bunkó válaszokat figyelmen kivül szoktam hagyni. Nem vagyok már pisis kinőttem abból hogy interneten névtelenül vitatkozzak valakivel, akiről azt sem tudom hogy ki vagy mi féle :) Azonban a te hozzászólásodra muszály vagyok válaszolni. Mégis miből gondolod te hogy 'elvesznék'. Fogalmad sincs ki vagyok, miken mentem keresztül és egyáltalán milyen ember vagyok. Ha nem ismersz valakit nem vonhatsz le következtetéseket, ezért nem éppen helytálló azt írnod hogy 'remélem nem egyetemre jelentkeztél mert elveszel majd'. Nem csak hogy gyerekes dolog ismeretlenül következtetéseket, véleményeket írnod valakiről, részben öntelt dolognak is tartom. Ne hidd, hogy te olyan spíler vagy hogy ennyiből össz-vissz meg tudod állapítani hogy hol mi történne velem és hová való vagyok. Ezt gondolni elég nagy beképzeltség, és ne mond magadban, hogy nem ezt gondoltad mert ezt írtad. Egyszerűen csak nem mondhatod ezt, mert nem lehetsz ennyire beképzelt mindent tudó :) Lehet hogy te talán elvesztél vagy elvesznél ilyen helyeken ha egyáltalán eljutnál oda, de minden ember más és más ezért ne hidd hogy mindenki olyan kis pancser mint te. Részemről ennyi, befejztem az írást, nem akarok belemenni semmilyen vitába mert semmi értelme nem lenne. Ahogy az elején írtam figyelmen kivül szoktam hagyni az ilyen hozzászólásokat. Te pedig légyszives tisztelj meg annyival hogy nem írsz semmilyen választ azzal kapcsolatban amiről írtam. Legyél ennyire felnőtt és ne kezdj vitatkozni velem. Sőt! Akkor nem vagy kisgyerek, és viselkedsz inkább felnőttként ha nem magyarázol most vissza. De gondolom erre esély sem lesz, valószinű, hogy meghalsz csak hogy tiéd legyen az utolsó szó és biztos írni fogsz. De remélem nem így lesz :)

A értékes válaszokat köszönöm! Most már tudom miből hány pont a szóbeli és hogyan számolják ki. Mindenkinek sok sikert a szóbelihez :)

2011. máj. 30. 21:16
 12/13 anonim ***** válasza:

" Lehet hogy te talán elvesztél vagy elvesznél ilyen helyeken ha egyáltalán eljutnál oda, de minden ember más és más ezért ne hidd hogy mindenki olyan kis pancser mint te."


Egyik kutya,... Ismered ezt? Nekem írod, hogy ne vonjak le messzemenő következtetéseket, de te is pont ezt teszed? Mellesleg, csak, hogy tudd, egyetemista vagyok, és mivel általában veszem a fáradtságot, hogy utánanézzek a dolgoknak, mindig én vagyok az, aki képben van mindennel. Szóval ez most nem jött be, majd legközelebb. És hogy honnan tudom, hogy elvesznél? Nos onnan, hogy ahhoz, hogy erre a kérdésre választ kapj, az OH honlapját kellett volna megnyitnod, az egyetemen viszont általában 3-4 helyről kell majd beszerezned az infókat, és az is lehet, hogy mindenhol mást mondanak majd. Hiheted azt, hogy beképzelt vagyok, nem érdekel, mert ahogy írtad, ez egy névtelen fórum, de én boldogulok az egyetemen, neked viszont már az érettségi problémákat okoz. Komolyan mondom, hogy figyelj oda az infókra, ha továbbtanulsz, mert súlyos pénzeket le fognak szedni rólad, ha lecsúszol a határidőkről. És akkor te leszel a pancser. Erről ennyit.

2011. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utálom azt mondani hogy én megmondtam de: ,,Te pedig légyszives tisztelj meg annyival hogy nem írsz semmilyen választ azzal kapcsolatban amiről írtam. Legyél ennyire felnőtt és ne kezdj vitatkozni velem. Sőt! Akkor nem vagy kisgyerek, és viselkedsz inkább felnőttként ha nem magyarázol most vissza. De gondolom erre esély sem lesz, valószinű, hogy meghalsz csak hogy tiéd legyen az utolsó szó és biztos írni fogsz. De remélem nem így lesz :) "

Sajnos így lett reggel már írtál is, gondolom este aludni sem tudtál rendesen mert végig a fejedben motoszkált hogy nem a tiéd az utolsó szó :DD Hát akkor légy boldog legyen a tiéd az utolsó szó, én ebből már kinőttem kicsikém :) Megint leírom hogy részemről ennyi, nem megyek bele vitába, de ha megint késztetést érzel hogy erre is válaszolj akkor fogd vissza magad légyszives, egyébként meg ha szerencséd lesz kinővöd ezt a rossz szokásod ha meg nem akkor legalább tudni fogod miért nem kedvel az emberek egy része :) Minden jót neked és szia!

2011. máj. 31. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!