Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha 5 vizsgámon...

Mi történik ha 5 vizsgámon nem jelenek meg? Tudom, hogy intézményenként változhat, az EKF-ről van szó.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Első féléves levelezős vagyok. Következő félév vizsgaidőszakában pótolhatók ezek a vizsgák? Mi van ha az egyik előfeltétele a második félév tárgyának? Nem mentegetőzöm, felesleges is lenne egy anonim oldalon, de bipoláris zavarom van és most épp nagyon lent vagyok, ebben az állapotban nem tudok készülni. Friss a diagnózisom, szóval még hiányzik a rutin a kézben tartásához. Hivatalos orvosi igazolást bonyolult lenne megoldani és nem is szeretném azzal megoldani. Tehát igazolatlan távolmaradásra vonatkozik a kérdésem. Előre is köszi a válaszokat.
2011. jún. 17. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egyetemtől független, hogy akár igazolt akár igazolatlan, buktad a tárgyat, ha nem vizsgáztál belőle.


Az, hogy mit vehetsz fel ha ezek nincsenek meg a tantervtől függ, ahogy az is, hogy ezekből indul-e keresztfélév. Javaslom ennek a sulinál nézz utána, 100% hogy kaptatok tantervet, amiben bennevan, hogy mi minek az előkövetelménye. És ha van neptunotok, akkor ott látod is, hogy indul-e keresztfélév.


Ha a vizsgán simán nem jelensz meg, akkor nincs semmi (csak a tárgy nem lesz sikeres, amíg nincs sikeres vizsgád). => kell valószínűleg fizetni a nem teljesített kreditenként, iskolától függő mennyiségben.

Ha feljelentkeztél a vizsgára, de nem mentél el, akkor pedig az igazolatlan távolmaradásért kell fizetni - de gondolom esetedben nem ez áll fenn.

2011. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!