Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szakos, pályakezdö tanárké...

Egy szakos, pályakezdö tanárként van esélyem, hogy felvegyenek általános iskolába tanítani?

Figyelt kérdés
Két szakon végeztem (történelem - a másik nem tanári), de valahogy ugy érzem, teljesen esélytelen... Már csak abból is kindulva, hogy a heti min. óraszám 22...
2011. jún. 20. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálgatni mindig lehet, söt kell is.Hát igen a heti 22 óra sok általánosba csak töriböl, de akkor max csak részmunkaidöbe vesznek fel, az is több a semminél.De egy nagyobb iskolába van évfolyamonként A B C osztály akkor az heti 6 óra és ugye 5-6-7-8 ba van töri és az 24 óra meg töriszakkör meg egy osztályfönöki szoval összetudna jönni.Próbálj meg vmivel kigűnni!Sok sikert!
2011. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha felvesznek vhova részmunkaidőbe, akkor is gyorsan állj neki egy másik szaknak (leginkább vmilyen nyelvnek)

megint ki akarnak rúgni jó pár tanárt, és nem hiszem, h a többszakosokkal kezdik...

2011. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha már tanár vagy, akkor lehet jelentkezni részképzésre. azzal másik tárgyat is taníthatsz. még felvételizni se kell, csak jelentkezel az egyetemen, 50 kreditet kell teljesíteni, ha jól tudom. persze fizetni kell érte, de nem költségtérítést, hanem kreditek után. nálunk is vannak ilyen diákok, akik már akár 10 éve is aktívan tanítanak, de mondjuk elveszítették a munkájukat és még egy szakkal szeretnék növelni az esélyeiket. amiről konkrétan tudok NYME (szombathely) matek és fizika részképzés.
2011. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindhármótoknak, ezek szerit valami halvány remény van :)
2011. jún. 21. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Azt megkérdezhetem, hogy mennyire nehéz a töriszak?Miben különbözik, hogy Általános iskolai tanár vagy vagy középiskolai?Én közgazdász leszek mert ebben van munkám(Bank), de még 10 éves koromban megfogadtam, hogy töriböl szerzek egy diplomát és lassan itt az ideje!Kicsit mesélnél róla?Előre is köszönöm!
2011. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát az hogy mennyire nehéz nézőpont kérdése. Én még a régi, 4 éves rendszerben jártam fősulira, ami olyan tanári diplomát ad amivel érettségire nem készíthetsze, fel, ergo középsuliban max az első két évfolyamot tudod tanítani. Ez lényegében azt jelenti h általános suliban tanithatsz. Ha középben is akarsz, akkor el kell végezned egy 2 éves egyetemi kiegeszito kepzesz. Most a fősulin ez a rendszer már 3+2 éves szisztémában működik. Gondolom ha egyeteme végzed valahol, akkor egyből jogosult vagy középsulira is (azán h egyetemen ez 3 vagy 4 év passz)


Az meghogy mennyire nehéz, tényleg egyéni kérdés. A mateknál biztos könyebb :D Én élveztem, a tanárok is hihetetlen jók voltak (egy-kettőt leszámítva..), Szerintem az egesz egy olyan dolog, amit ha szeret az ember, és átlátja az egesz történelem összefüggéseit, akkor könnyen megy. Jó persze a száraz dolgokat (millió évszám) itt is tudni kell, de nem vészes. Vannak korok amiket utáltam (az egesz ős és ókor, magyar reformkor) az viszont nagy szenvedés volt :)

2011. jún. 22. 12:02
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt vannak pl. róma császárai, csakhogy érzékeltessem a különbségeket (kb., tehát nem biztos h így van :))


általános suliban tanultál 3-4-ről max egy-két mondatban


középsuliban, olyan 8-ról, 2-3 mondatot


fősulin nekünk már vagy 20-at tudni kellet, azokról is elég sokat


egyetemi szinten gondolom legalabb 30 császárról kell beszélni


ha meg doktorálni akarsz mondjuk ebből a korból, sztem alap h vágod mind a 134 (!) római uralkodót :D

2011. jún. 22. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!