Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljam meg a törit?

Hogy tanuljam meg a törit?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy hiába figyelek az órán ezerrel, amikor magyaráz a tanár, az egyik fülemen be, a másikon ki... Nincs olyan dolog, ami érdekelne benne, sokszor elalszom a tankönyv felett. Bármennyiszer olvasom el, nem értek az egészből semmit, ráadásul a tanár gyakran mást mond, mint amit a könyvben írnak, nem tudom összeegyeztetni a kettőt. Félek, mert pár év múlva érettségizek, és gyanítom, hogy meg se fogok tudni mukkanni. Bemagolni meg nem is próbálom (leszámítva az évszámokat és fogalmakat), néhány nap múlva már nem is emlékeznék semmire. Van valamilyen módszer, ami segítene?
2009. márc. 24. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg úgy felfogni mint egy sztorit:D

A könyve kihúzod a fontos eseményeket, és azokat kijegyzeteled egy külön füzetbe, hogy érettségire egybe legyen az egész, mert akkor nagyon nehéz lesz az egész könyvet átnyálazni.(Több könyvet...)

Szóval csak a lényeget szűrd ki, és ezt nem nehéz megtanulni! Csak tanulásnál figyelj arra, hogy ne legyenek zavaró tényezők a környezetben. (Zene,TV, vagy gondolatok) Így könnyebb.:)

2009. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a tanárral mit kezdjek? Csak úgy lehet jegyzetelni, ahogy azt ő diktálja, de annak nyoma sem marad az agyamban...
2009. márc. 24. 18:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Figy, írj saját rövid jegyzetet. A hangsúly a sajáton van. Rövid tömör mondatok, lényegretörés, és minden adat benne legyen ami kell. Szinte csak címszavakban. Amúgy én idézek hogy szoktam tanulni:

"És akkor Teleki Pál, a kis töcs fogta magát és öngyi lett. Hohó miért is? Mert megkellett volna szegnie az öri-bari (örökbarátsági) szerződést. --> nem vagyok liba, de így tényleg könnyeb tanulni, mert az ember agya a hülyeséget jobban fogja hidd el! Mindegyik személyre pl. szent Istvánra, Mátyásra mondj vmi jelzőt pl.: igazságos Matykó. :D sokkal könnyeb a hülyeséget megtanulni és majd átfogalmazod! Hidd el én ötös vagyok ;)

2009. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam, és második válaszadó a szívemből szólt!:D Igazságos Matykó ;D
2009. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mintha az én helyzetemet látnám, a tanár mást mond ami a könyvben van, egyik fülemen be másikon ki, elalvás a tankönyv felett, nekem is megvannak, csak az a baj, hogy én idén érettségizek. elkezdtem olvasgatni amiket írtunk, de nem nagyon akar bennem megmaradni, nagy akaraterő kérdése:D
2009. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=1DrpfWGcvyQ

Hehe... Baromság, de benne van az egész magyar történelem. :P

2009. márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, én is így vagyok a törivel. Huudeuuutááálom:D De a "Teleki Pál öngyi lett" dolgon nagyon jót röhögtem, asszem én is megpróbálom így:DD
2009. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Örülök hogy segíthettem :)
2009. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köazi szépen mindenkinek! :)
2009. márc. 30. 06:33
 10/11 anonim válasza:
100%
ez a videó tutti.... egy biztos így sokkal érdekesebb
2010. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!