Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért akarják egyes tanárok...

Mért akarják egyes tanárok mindenáron megkeseriteni a diákok életét?

Figyelt kérdés
Nemértem az emebereket, aki nem tud azt az egekig magasztalják, aki pedig picitis értelmesebb azt megpróbálják elnyomni. Miért jó ez? Ha valaki tanári pályára adja a fejét mért nem csinálja szivvel lélekkel? Mért nem próbálják inkább a leggyengébbtől a legokosabbakig minden diákjukat ösztökélni nem pedig elnyomni? Jó tanuló vagyok, sosem volt problémám a tanulással, de mármár kezdek undorodni ettől a hozzáállástól, holott sosem szóltam vissza a tanáromnak mégis nagyon durván kiimutatja mennyire nem kedvel. Nemértem mért :( Ti mit tennétek ez ellen? Ez a hozzáállás elveszi a kedvét az embernek...Mit javasoltok?
2009. márc. 26. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Bocsáss meg, de hol van az az iskola, ahol Te ennyi helyesírási hibával jó tanulónak számítassz?

Én azt javaslom, ha ennyire nem bírod a kiképzést, vállalj segédmunkát valamelyik építkezésen.

2009. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
56%
Mert az iskolában élik ki a perverzitásukat.
2009. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, ha így van, fordulj az igazgatóhoz, biztos segít, ez a kötelessége. De nem hiszem, hogy olyan szörnyű lenne, mindenki kibír egy-két dolgot, és mi lesz, ha mivel jó tanuló vagy, egyetemre mész? Itt azért más ám a helyzet, itt már nem vagy gyerek, nem véd meg senki....
2009. márc. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
“Szeresd az igazságot, de bocsáss meg a tévedésnek.” -mondja Voltaire. Megbocsátok, viszont nem lehetsz túl jártas az élet dolgaiban ilyen hozzáálással. Lásd! Szerinted az számít okos lénynek, aki megtanulta hogy a -szabadság- szó helyesen írt alakja nem a ->szabaccság. Kérdem én, azt kell elismerni ha valaki korlátokat szabva követi a sémákat, holott azt sem tudja mért?! Mért? Kérlek felelj, mért nem a "szabaccság" a helyesen írt válozat? Ha tudod, minden elismerésem.(Nem a korlátok ellen lázadok, sőt...szükség van szabályokra, korlátokra ahhoz, hogy ne legyen káosz!) Csupán az Én véleményem szerint nem az számít zseninek, aki bemagolja a szabályokat, aki elolvassa teszemazt a genetikai törvényszerűségeket, majd megpróbálja felfogni, bemagolni. Mikor végresikerült visszamondania hiba nélkül Mendel szavait örül , mint majom a farkának, hogy ő milyen baromi okos! Még megis simogatják a fejed, hogy jólvan angyalom, minden elismerésem! ááááá...Mendel kitől tanulta? Na ezaz, ő látta az élet történései között az összeföggéseket és addig kutatta a "miért"-re a választ, míg megnem kapta a "mert"-et. Azzal, hogy bemagolod a "mert"-eket még nem fogod megkapni a "miért"-ekre a választ. , ) javaslom, hogy ne csak nézz, láss is!(a hejesirásom meg olyan amijen :D Láttyátok? Jó tanács : "Ne ítélj meg míg nem látsz az életem mögé, Én sem helyezem magam senki más fölé!"
2009. márc. 27. 09:18
 5/12 A kérdező kommentje:
az első válaszadónak szólt az üzenetem
2009. márc. 27. 09:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én tapasztalataim szerint kétfajta tanár van. az egyik tanár akart lenni, a másikat máshova nem vették fel. Az utóbbiból van több.

ez sokmindent megmagyaráz.

2009. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazgatók jogköre is korlátozott, a tanárokat túlságosan védi a közalkalmazotti törvény.
2009. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Gondoltam, hogy nekem szólt :) Köszi! Én is megbocsátok. 38 évesen valóban nem lehetek annyira jártas az élet dolgaiban, mint Te, aki viszont zseninek érzed magad, annak ellenére, hogy mások nem találnak annak.

Számomra az Anyanyelvünk helyes használata nem csupán azt jelenti, hogy bemagoltál bizonyos szabályokat, hanem főleg azt, hogy sokat olvasol, ezáltal valóban tudásra teszel szert (és akarva-akaratlanul rögzödnek a fejedben a helyesírási szabályok). Ne az írásod helytelenségével akarj kitűnni a tömegből, ha különc akarsz lenni, ne buta bohócnak tüntesd fel magad!

Csak egyet nem értek: ha ilyen klasszul "ki tudod fújni a másik orrát", a sajátodat miért nem tudod? Akkor miért nem vagy elég talpraesett ahhoz, hogy kezeld az iskolai kudarcaidat? A harcaidat, konfliktusaidat saját magadnak kell megvívnod, és nem mindig az az eredményes út, ha visszapofázol. Hm??

...ja, és klassz idézeteket tudsz letölteni az internetről, de inkább a saját szavaiddal próbáld magad kifejezni, ha már ennyire nagyra tartod magad!

2009. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos jogos, viszont szerintem az Ő kérdésére kellett volna válaszolni, és nem a helyesírását jellemezni! -.-
2009. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább egy "költői" kérdés volt a kérdező részéről, nem hiszem, hogy erre konkrét választ lehet adni. Tipikus "rinyálós" kérdés egy meg nem értett zsenitől...

Amikor én diák voltam, abban az időben a fiúk szégyelltek volna így nyafogni. De még a lányok is.

2009. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!